Venues
Shown below are the proposed venues for the tournament games.
Age Group Bracket
U12 Boys/Coed 1A
Date: 9/12,9/13,9/19,9/20,9/26,9/27,10/3,10/4,10/10,10/17,10/24,10/30,10/31,11/1,11/7,11/8
Venue: Badger Creek Complex
Elan
Gilmer County Soccer Complex
Roper Park
Brackets: All Brackets

U12 Boys/Coed 1B
Date: 9/12,9/13,9/19,9/20,9/26,10/3,10/4,10/9,10/12,10/16,10/17,10/18,10/24,10/25,10/31,11/7,11/17,11/21
Venue: Badger Creek Complex
Cartersville Soccer Complex (CSC)
Joe Cowan Park
Brackets: All Brackets

U12 Boys/Coed 2A
Date: 9/12,9/19,9/26,10/3,10/4,10/10,10/17,10/18,10/24,10/25,10/31,11/1,11/7,11/8,11/14,11/15
Venue: RYSA
TBD RILS 2
Toomer Elementary School
Silverbacks Park
Brackets: All Brackets

U12 Boys/Coed 2B
Date: 9/12,9/19,9/26,10/3,10/4,10/10,10/17,10/24,10/25,10/31,11/7,11/8,11/14,11/15,11/17,12/5
Venue: Alewine Park
EJP
Holland Sports Complex
Jefferson Sports Complex
TBD RILS 1
Gordon Street Center
TBD RILS 2
Tesnatee Complex
Hoschton
Barrow County Leisure Services
Ruby C. Fulbright Field
Rhodes Complex
Lamar Murphy Park
Brackets: All Brackets

U12 Girls 1A
Date: 9/12,9/13,9/19,9/20,9/26,9/27,10/2,10/3,10/4,10/11,10/17,10/18,10/24,10/25,10/31,11/1,11/7,11/12,11/17
Venue: Badger Creek Complex
Cartersville Soccer Complex (CSC)
Gilmer County Soccer Complex
Fannin Co. Recreation Complex
TBD
Brackets: All Brackets

U12 Girls 2A
Date: 9/12,9/19,9/26,10/3,10/4,10/17,10/24,10/25,10/31,11/7,11/8,11/14
Venue: RYSA
Toomer Elementary School
Arizona Avenue
Brackets: All Brackets

U12 Girls 2B
Date: 9/12,9/19,9/20,9/26,10/3,10/10,10/17,10/18,10/24,10/25,10/31,11/1,11/7,11/8,11/17,11/19,11/21
Venue: GSA
J.M. Tull-Gwinnett Family YMCA
TBD RILS 2
Bethesda Park
Pinckneyville Park - UFA Norcross
Pleasantdale Park
Brackets: All Brackets

U12 Girls 2C
Date: 9/12,9/19,9/20,9/21,9/26,10/3,10/7,10/10,10/11,10/17,10/18,10/21,10/24,10/28,10/31,11/7,11/8
Venue: Jefferson Sports Complex
Barrow County Leisure Services
TBD RILS 1
Tesnatee Complex
Ruby C. Fulbright Field
TBD RILS 2
Holland Sports Complex
Hoschton
Gordon Street Center
Brackets: All Brackets

U14 Boys/Coed 1A
Date: 9/12,9/13,9/19,9/20,9/26,10/3,10/4,10/10,10/11,10/17,10/18,10/23,10/24,10/25,10/31,11/7,11/8
Venue: Cartersville Soccer Complex (CSC)
Fullerville
Gilmer County Soccer Complex
East Carrollton Park
North Floyd Park
Elan
Joe Cowan Park
Roper Park
SSA TBD
Brackets: All Brackets

U14 Boys/Coed 2A
Date: 9/12,9/19,9/20,10/3,10/10,10/11,10/17,10/18,10/24,10/25,10/31,11/1,11/6,11/7,11/8,11/14
Venue: Henderson Park / Livsey Field
Stars Athletic Club
Silverbacks Park
Granite Complex
Pleasantdale Park
Brackets: All Brackets

U14 Boys/Coed 2B
Date: 9/12,9/19,9/20,9/26,9/27,10/3,10/10,10/17,10/18,10/24,10/25,10/31,11/7,11/8,11/13,11/14,11/15
Venue: RYSA
TBD RILS 2
Wade Walker Park
Arizona Avenue
Howard
Brackets: All Brackets

U14 Boys/Coed 2C
Date: 9/12,9/19,9/26,10/3,10/10,10/16,10/17,10/24,10/25,10/30,10/31,11/7,11/8,11/13,11/14,11/15,11/29
Venue: GSA
Jones Briddge Park
Pinckneyville Park - UFA Norcross
Georgia Soccer Park
TBD
Brackets: All Brackets

U14 Boys/Coed 2D
Date: 9/12,9/19,9/20,9/26,10/3,10/8,10/10,10/11,10/17,10/18,10/24,10/31,11/3,11/7,11/8,11/14,11/21
Venue: Allen Creek
Holland Sports Complex
Barrow County Leisure Services
Gordon Street Center
Lamar Murphy Park
EJP
Brackets: All Brackets

U14 Boys/Coed 2E
Date: 9/12,9/19,9/26,10/3,10/10,10/17,10/18,10/23,10/24,10/25,10/31,11/7,11/8,11/14,11/21,11/28,11/29,12/4
Venue: Bethesda Park
Bryson Park
TBD RILS 2
Georgia Soccer Park
J.M. Tull-Gwinnett Family YMCA
Brackets: All Brackets

U14 Boys DSC
Date: 9/13,9/19,9/20,9/26,10/3,10/10,10/17,10/24,10/31,11/7,11/8,11/14,11/15,11/21
Venue: Rabbit Hill Park
Duncan Creek Park
Brackets: All Brackets

U14 Boys/Coed 3A
Date: 9/12,9/13,9/19,9/20,9/26,10/3,10/10,10/17,10/24,10/25,10/31,11/7,11/8,11/15
Venue: CGSA - Warner Robins
North Mount Carmel Park
Daughtry Park
Pearl
Unity Baptist Church
Civic Center Soccer Complex
TBD RILS 3
Brackets: All Brackets

U14 Boys/Coed 3B
Date: 9/12,9/13,9/19,9/20,9/26,10/3,10/4,10/10,10/17,10/24,10/31,11/6,11/7,11/8,11/21
Venue: McCurry Park
PAC
Old Patrick Henry HS Fields
Tyus Park
Georgia Soccer Park
TBD RILS 3
Brackets: All Brackets

U14 Girls 1A
Date: 9/12,9/13,9/19,9/20,9/26,9/27,10/3,10/4,10/10,10/11,10/17,10/18,10/24,10/25,10/31,11/7,11/8,11/14,11/15
Venue: Cartersville Soccer Complex (CSC)
Metro North Pk
Noonday Park
North Floyd Park
River Park Soccer Complex
Tophat Soccer Club
Sutton Middle School
Howard School
UQP
LakePoint Sports Center
Brackets: All Brackets

U14 Girls 1B
Date: 9/12,9/13,9/18,9/19,9/20,9/27,10/3,10/4,10/9,10/10,10/17,10/24,10/31,11/1,11/6,11/7,11/13,11/17
Venue: Badger Creek Complex
Gilmer County Soccer Complex
Roper Park
Brackets: All Brackets

U14 Girls 2A
Date: 9/12,9/19,9/20,9/27,10/10,10/11,10/16,10/17,10/18,10/24,10/31,11/1,11/7,11/8,11/14,11/15
Venue: Rabbit Hill Park
Wade Walker Park
RYSA
Duncan Creek Park
Brackets: All Brackets

U14 Girls 2B
Date: 9/12,9/19,9/26,10/3,10/10,10/17,10/18,10/24,10/25,10/31,11/7,11/14,11/21
Venue: Bethesda Park
GSA
Henderson Park / Livsey Field
J.M. Tull-Gwinnett Family YMCA
TBD RILS 2
Granite Complex
Stars Athletic Club
TBD RILS 1
Brackets: All Brackets

U14 Girls 2C
Date: 9/12,9/19,9/26,10/3,10/10,10/17,10/19,10/24,10/29,10/31,11/1,11/7,11/8,11/12,11/14,11/19,12/5
Venue: Allen Creek
EJP
TBD RILS 2
Jones Briddge Park
TBD RILS 1
Gordon Street Center
Jefferson Sports Complex
Brackets: All Brackets

U14 Girls 3A
Date: 9/12,9/13,9/19,9/20,9/27,10/3,10/10,10/11,10/17,10/18,10/24,10/25,10/31,11/1,11/5,11/7,11/8,11/12,11/14,11/15
Venue: John Walker Soccer Complex
North Mount Carmel Park
PAC
Tyus Park
CGSA - Warner Robins
Handley Park
Brackets: All Brackets

U14 Girls 3B
Date: 9/12,9/13,9/19,9/20,9/26,9/27,10/3,10/10,10/11,10/17,10/24,11/6,11/7,11/8,11/14
Venue: North Mount Carmel Park
PAC
TBD RILS 2
Georgia Soccer Park
Brackets: All Brackets

U16 Boys/Coed 1A
Date: 9/12,9/13,10/3,10/4,10/11,10/17,10/18,10/24,10/25,10/31,11/1,11/7,11/8,11/21,12/5
Venue: Metro North Pk
Noonday Park
Cartersville Soccer Complex (CSC)
Custer Park
Tramore - CASL
Metro North Park
UQP
Brackets: All Brackets

U16 Boys/Coed 1B
Date: 9/12,9/13,9/19,10/3,10/4,10/9,10/10,10/11,10/17,10/18,10/24,10/31,11/4,11/7,11/14,11/15
Venue: Badger Creek Complex
Hubert Park
Joe Cowan Park
Adams Park
Custer Park
Tramore - CASL
Noonday Park
SSA TBD
Brackets: All Brackets

U16 Boys/Coed 1C
Date: 9/12,9/13,9/19,9/20,10/3,10/4,10/10,10/11,10/17,10/18,10/24,10/25,10/31,11/7,11/14,11/20,11/21,11/22,12/5,12/12,12/13
Venue: Mudcreek
Tolleson Park
Tramore - CASL
Boundary Waters
Braly
Fair Oaks Park
Fullerville
Chestnut Log
Noonday Park
Marathon Park
Brackets: All Brackets

U16 Boys/Coed 2A
Date: 9/12,9/13,9/19,10/10,10/17,10/18,10/23,10/24,10/25,10/31,11/7,11/14,11/21,11/22
Venue: Bryson Park
Rabbit Hill Park
Brackets: All Brackets

U16 Boys/Coed 2B
Date: 9/12,9/13,9/19,9/20,9/26,9/27,10/4,10/10,10/17,10/24,10/25,10/31,11/1,11/7,11/8,11/9,11/10,11/11,11/15
Venue: Allen Creek
NGSA, Lions Field
Barrow County Leisure Services
Tesnatee Complex
Rhodes Complex
Bryan Park
SSA TBD
Brackets: All Brackets

U16 Boys/Coed 2C
Date: 9/12,9/13,9/19,9/20,9/26,10/3,10/10,10/17,10/18,10/24,10/31,11/1,11/7,11/8,11/14,11/15,11/21,11/28
Venue: Bethesda Park
Gary Pirkle
Henderson Park / Livsey Field
TBD RILS 2
Bunten Road Park
Georgia Soccer Park
Stars Athletic Club
Scott Hudgens Park
Brackets: All Brackets

U16 Boys/Coed 2D
Date: 9/12,9/13,9/19,9/20,9/26,10/3,10/10,10/17,10/24,10/31,11/7,11/14,11/15
Venue: J.M. Tull-Gwinnett Family YMCA
TBD RILS 2
SOUTHEAST ATHLETIC COMPLEX
RYSA
Wade Walker Park
Dresden Park
Georgia Soccer Park
SSA TBD
Brackets: All Brackets

U16 Boys/Coed 2E
Date: 9/12,9/13,9/19,9/26,10/3,10/10,10/17,10/24,10/25,10/31,11/1,11/7
Venue: GSA
Jones Briddge Park
Pinckneyville Park - UFA Norcross
Brackets: All Brackets

U16 Boys/Coed 3A
Date: 9/12,9/13,9/19,9/20,9/26,9/27,10/10,10/11,10/17,10/18,10/24,10/25,10/31,11/7,11/12,11/14,11/16,11/21,11/23
Venue: John Walker Soccer Complex
North Mount Carmel Park
Poole Recreation Center
Old Patrick Henry HS Fields
Pike County Soccer Complex
TBD RILS 3
Brackets: All Brackets

U16 Boys/Coed 3b
Date: 9/12,9/13,9/19,9/20,9/26,9/27,10/3,10/4,10/17,10/21,10/24,10/25,11/7,11/19,11/21,11/22
Venue: CYSA
PAC
Whitlock
Central Park
Brackets: All Brackets

U16 Girls 1A
Date: 9/12,9/13,10/3,10/4,10/17,10/18,10/21,10/24,10/25,10/31,11/1,11/7,11/8
Venue: Metro North Pk
Noonday Park
Tophat Soccer Club
Howard School
Custer Park
East Cobb YMCA
Metro North Park
Brackets: All Brackets

U16 Girls 1B
Date: 9/12,9/13,9/26,10/3,10/4,10/10,10/17,10/18,10/24,10/25,10/31,11/7,11/8,11/14,11/15,11/19,11/21,11/22
Venue: Braly
Hubert Park
Noonday Park
Tramore - CASL
Mudcreek
River Park Soccer Complex
Custer Park
Adams Park
Fair Oaks Park
Brackets: All Brackets

U16 Girls 2A
Date: 9/12,9/13,9/19,9/20,9/24,9/26,9/27,10/4,10/10,10/17,10/24,10/25,11/1
Venue: Scott Hudgens Park
TBD RILS 2
Bunten Road Park
Allen Creek
Brackets: All Brackets

U16 Girls 2B
Date: 9/12,9/13,9/19,9/20,10/10,10/11,10/17,10/18,10/21,10/23,10/24,10/25,10/28,10/31,11/1,11/4,11/6,11/7,11/13,11/15,11/21
Venue: GSA
Rabbit Hill Park
Bethesda Park
Bryson Park
Henderson Park / Livsey Field
Granite Complex
TBD RILS 1
Brackets: All Brackets

U16 Girls 3A
Date: 9/12,9/13,9/19,9/20,9/26,10/3,10/4,10/10,10/17,10/18,10/24,10/25,10/31,11/1,11/7,11/8,11/9,11/14,11/21
Venue: CYSA
MSC
PAC
McCurry Park
Tyus Park
Whitlock
North Mount Carmel Park
Poole Recreation Center
Brackets: All Brackets

U19 Boys/Coed
Date: 9/12,9/13,9/18,9/19,9/20,9/26,9/27,10/3,10/4,10/10,10/11,10/17,10/18,10/24,10/25,10/28,10/29,10/31,11/1,11/6,11/7,11/8,11/13,11/14,11/15,11/16,11/17,11/19,11/20,11/21,11/22,11/28,12/5,12/6
Venue: Badger Creek Complex
Bethesda Park
Cartersville Soccer Complex (CSC)
Chestnut Log
CYSA
Fair Oaks Park
Fannin Co. Recreation Complex
Fowler Park
Gary Pirkle
Grimes Bridge
Jones Briddge Park
McCurry Park
Noonday Park
Pike County Soccer Complex
Rabbit Hill Park
RYSA
South Forsyth
TBD
Tramore - CASL
Metro North Pk
Allen Creek
Boundary Waters
Henderson Park / Livsey Field
North Mount Carmel Park
PAC
Pinckneyville Park - UFA Norcross
Silverbacks Park
Gilmer County Soccer Complex
Braly
GSA
East Roswell Park
Mudcreek
Whitlock
Groveway Community Park
Georgia Soccer Park
Howard
Adams Park
Hubert Park
Granite Complex
Roswell Area Park
Arizona Avenue
Church of Messiah
LakePoint Sports Center
Mud Creek
Brackets: All Brackets

U19 Girls
Date: 9/12,9/13,9/14,9/19,9/20,9/26,9/27,10/3,10/4,10/10,10/11,10/17,10/18,10/21,10/24,10/25,10/29,10/30,10/31,11/5,11/7,11/8,11/14,11/15,11/20,11/21,11/22
Venue: Gary Pirkle
Gordon Street Center
Howard
Lovejoy soccer complex
Metro North Pk
North Mount Carmel Park
PAC
Rabbit Hill Park
RYSA
Scott Hudgens Park
Tramore - CASL
Badger Creek Complex
Daughtry Park
Fowler Park
Henderson Park / Livsey Field
TBD
Gilmer County Soccer Complex
Adams Park
Boundary Waters
Covington Y Outdoor Center
Grimes Bridge
Hubert Park
Old Patrick Henry HS Fields
Pike County Soccer Complex
GSA
NGSA, Lions Field
Georgia Soccer Park
SOUTHEAST ATHLETIC COMPLEX
South Forsyth
Howard School
Pearl
Tophat Soccer Club
Custer Park
Pinckneyville Park - UFA Norcross
Unity Baptist Church
Noonday Park
Arizona Avenue
Braly
Rhodes Complex
SSA TBD
Whitlock
Bunten Road Park
Chestnut Log
Groveway Community Park
LakePoint Sports Center
Sutton Middle School
Brackets: All Brackets







Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.