Venues
Shown below are the proposed venues for the tournament games.
Age Group Bracket
U12 Boys/Coed 2A
Date: 9/10,9/17,9/18,9/24,9/25,10/1,10/2,10/15,10/16,10/22,10/23,10/29,10/30,11/5,11/6
Venue: RYSA
Silverbacks Park
Toomer Elementary School
TBD RILS 1
Austin Avenue
MLK MS
Oglethorpe Univ.
Arizona Avenue
Brackets: All Brackets

U12 Boys/Coed 2B
Date: 9/10,9/17,9/24,9/25,10/1,10/8,10/15,10/22,10/23,10/25,10/29,11/5,11/6,11/12
Venue: Bryan Park
Holland Sports Complex
Barrow County Leisure Services
Ruby C. Fulbright Field
Tesnatee Complex
Brackets: All Brackets

U12 Girls 2A
Date: 9/10,9/17,9/24,9/25,10/1,10/8,10/15,10/16,10/22,10/29,10/30,11/5,11/6
Venue: GSA
Toomer Elementary School
J.M. Tull-Gwinnett Family YMCA
RYSA
Arlington Christian School
Arizona Avenue
Brackets: All Brackets

U12 Girls 2B
Date: 9/10,9/17,9/24,9/25,10/1,10/8,10/15,10/22,10/23,10/29,11/5,11/6,11/12
Venue: Holland Sports Complex
Ruby C. Fulbright Field
Bethesda Park
Brackets: All Brackets

U14 Boys/Coed 1A
Date: 9/10,9/11,9/17,9/18,10/1,10/2,10/8,10/9,10/15,10/16,10/22,10/23,10/29,10/30,11/5,11/6,11/12,11/13,11/19
Venue: Metro North Pk
Noonday Park
North Floyd Park
Tolleson Park
Windermere Park
UQP
Joe Cowan Park
River Line Park
Tramore - CASL
Brackets: All Brackets

U14 Boys/Coed 2A
Date: 9/10,9/11,9/17,9/24,9/25,10/1,10/15,10/16,10/22,10/29,10/30,11/5,11/6,11/19
Venue: MLK MS
RYSA
SOUTHEAST ATHLETIC COMPLEX
Arizona Avenue
TBD RILS 1
Brackets: All Brackets

U14 Boys/Coed 2B
Date: 9/10,9/17,9/18,9/24,9/25,10/1,10/2,10/8,10/13,10/15,10/22,10/29,11/5
Venue: Allen Creek
Jefferson Sports Complex
Gordon Street Center
Barrow County Leisure Services
Lamar Murphy Park
Brackets: All Brackets

U14 Boys/Coed 2C
Date: 9/10,9/17,9/24,9/25,10/1,10/2,10/15,10/22,10/23,10/29,10/30,11/5,11/6
Venue: Henderson Park / Livsey Field
J.M. Tull-Gwinnett Family YMCA
Shakerag Elementary
GSA
Peachtree Ridge Park
Granite
Granite Complex
Brackets: All Brackets

U14 Boys/Coed 2D
Date: 9/10,9/17,9/18,9/24,9/25,9/30,10/1,10/8,10/9,10/15,10/22,10/29,11/4,11/5,11/6,11/16
Venue: Bethesda Park
Bryson Park
Rabbit Hill Park
Jones Briddge Park
Brackets: All Brackets

U14 Boys/Coed 3A
Date: 9/10,9/11,9/17,9/18,9/24,9/25,9/30,10/1,10/2,10/8,10/9,10/15,10/16,10/22,10/29,11/5,11/6,11/12,11/19,11/20
Venue: CGSA - Warner Robins
John Walker Soccer Complex
North Mount Carmel Park
Tyus Park
Daughtry Park
Pearl
Civic Center Soccer Complex
Pike County Soccer Complex
Unity Baptist Church
Brackets: All Brackets

U14 Boys/Coed 3B
Date: 9/10,9/11,9/17,9/18,9/24,9/25,10/1,10/8,10/15,10/22,10/29,11/5,11/19
Venue: PAC
McCurry Park
Wilkerson Mill Park
Old Patrick Henry HS Fields
Handley Park
Brackets: All Brackets

U14 Girls 1A
Date: 9/10,9/11,9/24,10/1,10/2,10/8,10/9,10/15,10/16,10/22,10/23,10/29,11/5,11/6,11/19
Venue: Badger Creek Complex
Noonday Park
River Park Soccer Complex
UQP
Fannin Co. Recreation Complex
Etowah River Park
Brackets: All Brackets

U14 Girls 1B
Date: 9/10,9/11,9/17,9/18,9/24,9/25,10/1,10/2,10/15,10/16,10/22,10/23,10/29,10/30,11/5,11/19
Venue: Boundary Waters
Metro North Pk
Tolleson Park
Tophat Soccer Club
Chestnut Log
Howard School
Brackets: All Brackets

U14 Girls 2A
Date: 9/10,9/11,9/17,9/24,9/25,10/1,10/15,10/16,10/22,10/23,10/29,11/5,11/6
Venue: Henderson Park / Livsey Field
RYSA
Arizona Avenue
J.M. Tull-Gwinnett Family YMCA
MLK MS
Granite
Brackets: All Brackets

U14 Girls 2B
Date: 9/10,9/11,9/17,9/24,9/25,10/1,10/15,10/22,10/23,10/29,10/30,11/5,11/6
Venue: GSA
Peachtree Ridge Park
Jones Briddge Park
Stars Athletic Club
Shakerag Elementary
Brackets: All Brackets

U14 Girls 2C
Date: 9/10,9/11,9/17,9/24,10/1,10/8,10/15,10/22,10/23,10/24,10/29,11/3,11/5,11/6
Venue: Allen Creek
NGSA, Lions Field
Rabbit Hill Park
Gordon Street Center
Ruby C. Fulbright Field
Bethesda Park
Rhodes Complex
Lamar Murphy Park
Brackets: All Brackets

U14 Girls 3A
Date: 9/10,9/11,9/17,9/18,9/24,9/25,10/1,10/2,10/8,10/9,10/15,10/16,10/22,10/23,10/29,10/30,11/5,11/6
Venue: CGSA - Warner Robins
Old Patrick Henry HS Fields
PAC
Tyus Park
Woodruff Farm
Daughtry Park
North Mount Carmel Park
Whitlock
Pike County Soccer Complex
Civic Center Soccer Complex
CYSA
TBD C
Brackets: All Brackets

U14 Girls 3B
Date: 9/10,9/11,9/17,9/18,9/24,9/25,10/1,10/2,10/8,10/15,10/16,10/22,10/23,10/29,10/30,11/5,11/6,11/20
Venue: Arlington Christian School
McCurry Park
PAC
Whitlock
Handley Park
North Mount Carmel Park
CGSA - Warner Robins
TBD RILS 3
Woodruff Farm
CYSA
Brackets: All Brackets

U16 Boys/Coed 1A
Date: 9/10,9/11,9/17,9/18,10/1,10/8,10/9,10/15,10/16,10/22,10/23,10/29,10/30,11/5,11/6
Venue: Grimes Bridge
Metro North Pk
Noonday Park
East Roswell Park
Tolleson Park
UQP
River Line Park
Brackets: All Brackets

U16 Boys/Coed 1B
Date: 9/10,9/11,9/17,9/24,10/1,10/2,10/8,10/9,10/15,10/16,10/22,10/23,10/29,10/30,11/5,11/6,11/19
Venue: Badger Creek Complex
Etowah River Park
Mt Paran Church
Custer Park
Joe Cowan Park
Tramore Park
Hubert Park
Tramore - CASL
East Cobb YMCA
Brackets: All Brackets

U16 Boys/Coed 1C
Date: 9/10,9/11,9/17,9/18,9/24,10/1,10/2,10/8,10/9,10/15,10/16,10/22,10/23,10/29,11/5,11/11,11/12,11/19
Venue: Adams Park
Boundary Waters
Fair Oaks Park
Mudcreek
Noonday Park
North Floyd Park
Fullerville
Marathon Park
Braly
Chestnut Log
Brackets: All Brackets

U16 Boys/Coed 2A
Date: 9/10,9/17,9/18,9/24,9/25,10/1,10/8,10/9,10/15,10/22,10/23,10/29,10/30,11/5,11/6
Venue: Allen Creek
Rabbit Hill Park
RYSA
Felker Park
Barrow County Leisure Services
Brackets: All Brackets

U16 Boys/Coed 2B
Date: 9/10,9/11,9/17,9/24,10/1,10/15,10/22,10/23,10/29,10/30,11/3,11/5,11/6,11/12,11/16
Venue: Bryson Park
MLK MS
TBD
Wade Walker Park
Arizona Avenue
Bethesda Park
Georgia Soccer Park
Henderson Park / Livsey Field
Southeast Athletic Complex
Granite
Brackets: All Brackets

U16 Boys/Coed 2C
Date: 9/10,9/17,9/24,9/25,10/8,10/9,10/15,10/16,10/22,10/29,10/30,11/5
Venue: Milton Center
South Forsyth
Yahoola Creek Park
Fowler Park
Bunten Road Park
Matt Community Park
Scott Hudgens Park
Webb Bridge Park
Brackets: All Brackets

U16 Boys/Coed 2D
Date: 9/10,9/17,9/24,10/1,10/8,10/15,10/22,10/29,10/30,11/5,11/6
Venue: Gary Pirkle
GSA
Summerour Middle School
Pinckneyville Park - UFA Norcross
Silverbacks Park
TBD
Brackets: All Brackets

U16 Boys/Coed 3A
Date: 9/10,9/11,9/17,9/18,9/24,10/1,10/8,10/15,10/22,10/29,11/5,11/12,11/19,11/20
Venue: CYSA
McCurry Park
PAC
Whitlock
Woodruff Farm
Brackets: All Brackets

U16 Boys/Coed 3b
Date: 9/10,9/17,9/22,9/24,9/25,10/1,10/2,10/8,10/15,10/16,10/22,10/23,10/29,10/30,11/5
Venue: CGSA - Warner Robins
John Walker Soccer Complex
North Mount Carmel Park
Poole Recreation Center
TBD RILS 2
TBD RILS 3
Unity Baptist Church
Pearl
Pike County Soccer Complex
Brackets: All Brackets

U16 Girls 1A
Date: 9/10,9/11,9/17,9/24,9/25,10/1,10/2,10/8,10/9,10/15,10/16,10/22,10/29,10/30,11/5,11/6,11/12,11/19
Venue: Etowah River Park
Hubert Park
Metro North Pk
Mt Paran Church
Badger Creek Complex
Custer Park
Noonday Park
Tramore - CASL
Grimes Bridge
Tophat
Howard School
Tophat Soccer Club
UQP
Sutton Middle School
East Cobb YMCA
Brackets: All Brackets

U16 Girls 1B
Date: 9/10,9/11,9/17,9/18,9/24,10/8,10/9,10/15,10/16,10/22,10/28,10/29,10/30,11/5,11/6,11/12,11/19
Venue: Fair Oaks Park
Fullerville
Mudcreek
Noonday Park
Adams Park
Braly
TBD
Brackets: All Brackets

U16 Girls 2A
Date: 9/10,9/17,9/24,9/25,10/1,10/8,10/9,10/15,10/16,10/22,10/23,10/29,10/30,11/5
Venue: Bunten Road Park
South Forsyth
Webb Bridge Park
Matt Community Park
Milton Center
Fowler Park
Scott Hudgens Park
Pinckneyville Park - UFA Norcross
Brackets: All Brackets

U16 Girls 2B
Date: 9/10,9/17,9/24,10/1,10/2,10/8,10/15,10/22,10/29,10/30,11/5
Venue: Allen Creek
GSA
Rabbit Hill Park
Stars Athletic Club
TBD
Gary Pirkle
Henderson Park / Livsey Field
Bethesda Park
Southeast Athletic Complex
Georgia Soccer Park
Brackets: All Brackets

U16 Girls 3A
Date: 9/10,9/11,9/17,9/18,9/24,9/25,10/1,10/2,10/8,10/9,10/15,10/16,10/20,10/22,10/23,10/29,10/30,11/5,11/6,11/12
Venue: CGSA - Warner Robins
North Mount Carmel Park
PAC
Tyus Park
Woodruff Farm
John Walker Soccer Complex
Whitlock
Brackets: All Brackets

U19 Girls
Date: 9/10,9/11,9/17,9/18,9/24,9/25,10/1,10/2,10/8,10/9,10/15,10/16,10/22,10/23,10/29,10/30,11/5,11/6,11/12,11/17,11/19
Venue: Boundary Waters
Bunten Road Park
Custer Park
MSC
TBD
PAC
Joe Cowan Park
RYSA
South Forsyth
Allen Creek
Daughtry Park
SOUTHEAST ATHLETIC COMPLEX
Old Patrick Henry HS Fields
Georgia Soccer Park
Matt Community Park
Chestnut Log
TBD RILS 2
South East Complex
East Cobb YMCA
Brackets: All Brackets

U19 Boys/Coed
Date: 9/10,9/11,9/17,9/18,9/24,9/25,10/1,10/2,10/8,10/9,10/15,10/16,10/22,10/23,10/29,10/30,11/5,11/6,11/12
Venue: Bryson Park
Gilmer County Soccer Complex
South Forsyth
TBD
Webb Bridge Park
Georgia Soccer Park
Old Patrick Henry HS Fields
Scott Hudgens Park
Chestnut Log
Fowler Park
Jones Briddge Park
Milton Center
Pike County Soccer Complex
RYSA
North Floyd Park
Bunten Road Park
Gilmer High School
Matt Community Park
Jones Bridge Park
Brackets: All Brackets

U20 Girls
Date: 9/10,9/11,9/17,9/18,9/24,9/25,10/1,10/2,10/8,10/9,10/15,10/16,10/22,10/23,10/29,10/30,11/5,11/6,11/12,11/13,11/17,11/19
Venue: Badger Creek Complex
Braly
Bryan Park
Bunten Road Park
Granite
Handley Park
Metro North Pk
North Mount Carmel Park
PAC
South Forsyth
Tophat
Arizona Avenue
Elan
Fair Oaks Park
Gary Pirkle
NGSA, Lions Field
Noonday Park
Pike County Soccer Complex
Rabbit Hill Park
Whitlock
Fowler Park
MLK MS
Jones Briddge Park
Tophat Soccer Club
Howard School
Rhodes Complex
Henderson Park / Livsey Field
Windsor Parkway Sports Complex
Adams Park
Matt Community Park
Grimes Bridge
Mudcreek
Scott Hudgens Park
East Roswell Park
Marathon Park
Metro North Park
Groveway Community Park
Ruby C. Fulbright Field
Tolleson Park
Brackets: All Brackets

U20 Boys
Date: 9/10,9/11,9/17,9/18,9/24,9/25,9/29,10/1,10/2,10/7,10/8,10/9,10/15,10/16,10/21,10/22,10/23,10/29,10/30,11/1,11/5,11/6,11/10,11/12,11/13,11/19,11/20,12/3
Venue: Badger Creek Complex
Braly
Bryan Park
CYSA
Fair Oaks Park
Gary Pirkle
Hubert Park
Metro North Pk
Noonday Park
North Mount Carmel Park
PAC
Pinckneyville Park - UFA Norcross
Rabbit Hill Park
South Forsyth
TBD
Tramore - CASL
Wade Walker Park
Windsor Parkway Sports Complex
Woodruff Farm
Bethesda Park
Etowah River Park
Allen Creek
GSA
Mudcreek
NGSA, Lions Field
Summerour Middle School
Whitlock
Grimes Bridge
MLK MS
Cartersville Soccer Complex (CSC)
Henderson Park / Livsey Field
Adams Park
Southeast Athletic Complex
Rhodes Complex
East Roswell Park
Georgia Soccer Park
Tramore Park
Matt Community Park
Marathon Park
Arizona Avenue
Granite
Brackets: All Brackets







Affinity Sports Copyright 2017, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.