Fall 12 Athena & Classic
Team Schedules - BU14 Classic II
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD from iPhone App Store. Schedule Mobile Web App for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL B      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
 B2 : 99 Norcross Atlanta Eagles- CL II05555555525552 28  10  4 1
 B12 : NASA B17 Premier- CL II55505555552047 10  11  5 0
 B8 : GSA 99 Phoenix White- CL II55505500525542 9  15  4 0
 B3 : DSC Revolution White - CL II05555055005540 12  18  3 1
 B1 : DDYSC 99 Wolves Elite - CL II55250505005537 9  11  3 0
 B10 : Concorde Fire North Black - CLII20555055522036 14  12  3 1
 B9 : AFC Lightning 99 Elite- CL II05000005505525 -2  28  3 0
 B4 : United FA 99 Elite - CL II05022522002222 -7  16  0 0
 B7 : SSA Chelsea Central 99B Premier- CL II52050020000519 -7  26  6 0
 B13 : Triumph 2017 Green- CL II00055050002017 -17  29  0 0
 B11 : TSC 99 Boys- CL II50200220500016 -11  21  0 0
 B6 : CGSA 99 Strikers Gold- CL II20000500252016 -18  32  6 1
 B5 : Cherokee Impact - CL II0500002020009 -20  30  4 1

Bracket - Saturday, September 08, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16253  Metro North Pk  09:00 AM  1 B12 vs B4NASA B17 Premier- CL II 3 vs.United FA 99 Elite - CL II1
 16264  Ebster Field  10:00 AM  1 B1 vs B2DDYSC 99 Wolves Elite - CL II 2 vs.99 Norcross Atlanta Eagles- CL II0
 16269  North Mount Carmel Park  01:30 PM  1 B11 vs B5TSC 99 Boys- CL II 3 vs.Cherokee Impact - CL II1
 16218  BSC  02:00 PM  3 B9 vs B7AFC Lightning 99 Elite- CL II 2 vs.SSA Chelsea Central 99B Premier- CL II4
 16261  Concorde Ashford Dunwoody  05:45 PM  1 B10 vs B6Concorde Fire North Black - CLII 1 vs.CGSA 99 Strikers Gold- CL II1

Bracket - Sunday, September 09, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16254  North Mount Carmel Park  01:00 PM  3 B11 vs B9TSC 99 Boys- CL II 1 vs.AFC Lightning 99 Elite- CL II3
 16245  TYSA Henderson Park  01:00 PM  5 B13 vs B5Triumph 2017 Green- CL II 0 vs.Cherokee Impact - CL II2
 16233  GSA  02:00 PM  Schr B8 vs B10GSA 99 Phoenix White- CL II 2 vs.Concorde Fire North Black - CLII1

Bracket - Saturday, September 15, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16249  Badger Creek Complex  09:00 AM  2 B5 vs B12Cherokee Impact - CL II 0 vs.NASA B17 Premier- CL II3
 16238  GSA  12:30 PM  Bend B8 vs B9GSA 99 Phoenix White- CL II 4 vs.AFC Lightning 99 Elite- CL II2
 16244  Polo Club of Atlanta  03:00 PM  1 B4 vs B13United FA 99 Elite - CL II 1 vs.Triumph 2017 Green- CL II0

Bracket - Saturday, September 22, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16230  North Mount Carmel Park  10:30 AM  3 B11 vs B7TSC 99 Boys- CL II 0 vs.SSA Chelsea Central 99B Premier- CL II0
 16273  Noonday Pk  01:00 PM  09 B12 vs B6NASA B17 Premier- CL II 3 vs.CGSA 99 Strikers Gold- CL II0
 16213  Rabbit Hill Park  05:00 PM  1 B3 vs B2DSC Revolution White - CL II 1 vs.99 Norcross Atlanta Eagles- CL II6

Bracket - Sunday, September 23, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16239  Marathon Park  09:00 AM  3 B7 vs B8SSA Chelsea Central 99B Premier- CL II 1 vs.GSA 99 Phoenix White- CL II3
 16214  TYSA Henderson Park  01:00 PM  5 B13 vs B3Triumph 2017 Green- CL II 0 vs.DSC Revolution White - CL II7

Bracket - Saturday, September 29, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16260  Wade Walker Park  09:00 AM  10 B1 vs B5DDYSC 99 Wolves Elite - CL II 1 vs.Cherokee Impact - CL II0
 16227  BSC  10:00 AM  1 B9 vs B10AFC Lightning 99 Elite- CL II 1 vs.Concorde Fire North Black - CLII2
 16215  TYSA Henderson Park  11:00 AM  5 B13 vs B6Triumph 2017 Green- CL II 2 vs.CGSA 99 Strikers Gold- CL II1
 16248  Marathon Park  05:00 PM  3 B7 vs B12SSA Chelsea Central 99B Premier- CL II 2 vs.NASA B17 Premier- CL II0
 16251  Fowler Park  05:30 PM  5 B4 vs B2United FA 99 Elite - CL II 1 vs.99 Norcross Atlanta Eagles- CL II3

Bracket - Sunday, September 30, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16231  Fowler Park  09:30 AM  5 B4 vs B1United FA 99 Elite - CL II 0 vs.DDYSC 99 Wolves Elite - CL II0
 16258  Johns Creek UMC  03:00 PM  1 B10 vs B7Concorde Fire North Black - CLII 5 vs.SSA Chelsea Central 99B Premier- CL II1

Bracket - Saturday, October 06, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16217  UQP  11:00 AM  01 B12 vs B8NASA B17 Premier- CL II 1 vs.GSA 99 Phoenix White- CL II0
 16241  Mudcreek  12:00 PM  MC 4 B7 vs B13SSA Chelsea Central 99B Premier- CL II 0 vs.Triumph 2017 Green- CL II1
 16286  Norcross, Pinckneyville Park  12:30 PM  5 B2 vs B599 Norcross Atlanta Eagles- CL II 1 vs.Cherokee Impact - CL II0
 16228  Johns Creek UMC  01:00 PM  1 B10 vs B11Concorde Fire North Black - CLII 2 vs.TSC 99 Boys- CL II0
 16216  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  10 B6 vs B1CGSA 99 Strikers Gold- CL II 1 vs.DDYSC 99 Wolves Elite - CL II5

Bracket - Sunday, October 07, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16243  GSA  01:00 PM  Bend B8 vs B11GSA 99 Phoenix White- CL II 2 vs.TSC 99 Boys- CL II1

Bracket - Saturday, October 13, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16277  Badger Creek Complex  09:00 AM  2 B5 vs B3Cherokee Impact - CL II 0 vs.DSC Revolution White - CL II2
 16236  Mudcreek  12:00 PM  MC 3 B7 vs B4SSA Chelsea Central 99B Premier- CL II 2 vs.United FA 99 Elite - CL II2
 16274  BSC  12:00 PM  1 B9 vs B12AFC Lightning 99 Elite- CL II 1 vs.NASA B17 Premier- CL II2
 16257  Norcross, Pinckneyville Park  03:00 PM  4 B2 vs B699 Norcross Atlanta Eagles- CL II 4 vs.CGSA 99 Strikers Gold- CL II0
 16272  GSA  03:00 PM  Mill B8 vs B13GSA 99 Phoenix White- CL II 3 vs.Triumph 2017 Green- CL II0

Bracket - Sunday, October 14, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16276  Fowler Park  11:00 AM  5 B4 vs B9United FA 99 Elite - CL II 2 vs.AFC Lightning 99 Elite- CL II1
 16240  Rabbit Hill Park  01:00 PM  1 B3 vs B1DSC Revolution White - CL II 2 vs.DDYSC 99 Wolves Elite - CL II1
 16265  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  10 B6 vs B7CGSA 99 Strikers Gold- CL II 4 vs.SSA Chelsea Central 99B Premier- CL II2

Bracket - Saturday, October 20, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16255  Badger Creek Complex  09:00 AM  2 B5 vs B4Cherokee Impact - CL II 0 vs.United FA 99 Elite - CL II0
 16212  GSA  09:00 AM  Schr B8 vs B1GSA 99 Phoenix White- CL II 0 vs.DDYSC 99 Wolves Elite - CL II4
 16225  CGSA - Warner Robins  11:00 AM  10 B6 vs B3CGSA 99 Strikers Gold- CL II 1 vs.DSC Revolution White - CL II4
 16246  Marathon Park  01:00 PM  3 B7 vs B2SSA Chelsea Central 99B Premier- CL II 1 vs.99 Norcross Atlanta Eagles- CL II3
 16270  UQP  03:00 PM  01 B12 vs B10NASA B17 Premier- CL II 1 vs.Concorde Fire North Black - CLII0
 16226  Granite  06:00 PM  1 B13 vs B9Triumph 2017 Green- CL II 2 vs.AFC Lightning 99 Elite- CL II1

Bracket - Sunday, October 21, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16250  BSC  11:00 AM  1 B9 vs B6AFC Lightning 99 Elite- CL II 6 vs.CGSA 99 Strikers Gold- CL II2
 16232  UQP  01:00 PM  01 B12 vs B3NASA B17 Premier- CL II 2 vs.DSC Revolution White - CL II1
 16285  Norcross, Pinckneyville Park  03:00 PM  4 B2 vs B1399 Norcross Atlanta Eagles- CL II 6 vs.Triumph 2017 Green- CL II0
 16268  Johns Creek UMC  04:30 PM  1 B10 vs B5Concorde Fire North Black - CLII 7 vs.Cherokee Impact - CL II0
 16237  Fowler Park  04:30 PM  5 B4 vs B11United FA 99 Elite - CL II 0 vs.TSC 99 Boys- CL II0

Bracket - Friday, October 26, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16222  CGSA - Warner Robins  07:30 PM  9 B6 vs B11CGSA 99 Strikers Gold- CL II 1 vs.TSC 99 Boys- CL II1

Bracket - Saturday, October 27, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16234  CGSA - Warner Robins  11:00 AM  10 B6 vs B4CGSA 99 Strikers Gold- CL II 2 vs.United FA 99 Elite - CL II0
 16259  Wade Walker Park  03:00 PM  10 B1 vs B9DDYSC 99 Wolves Elite - CL II 1 vs.AFC Lightning 99 Elite- CL II2
 16288  North Mount Carmel Park  03:00 PM  3 B11 vs B12TSC 99 Boys- CL II 0 vs.NASA B17 Premier- CL II1
 16271  GSA  03:30 PM  Bend B8 vs B2GSA 99 Phoenix White- CL II 0 vs.99 Norcross Atlanta Eagles- CL II2
 16283  Johns Creek UMC  03:45 PM  1 B10 vs B13Concorde Fire North Black - CLII 5 vs.Triumph 2017 Green- CL II0
 16219  Rabbit Hill Park  05:00 PM  1 B3 vs B7DSC Revolution White - CL II 3 vs.SSA Chelsea Central 99B Premier- CL II1

Bracket - Sunday, October 28, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16275  Rabbit Hill Park  11:00 AM  1 B3 vs B4DSC Revolution White - CL II 3 vs.United FA 99 Elite - CL II0
 16242  Marathon Park  01:00 PM  1 B7 vs B1SSA Chelsea Central 99B Premier- CL II 0 vs.DDYSC 99 Wolves Elite - CL II2

Bracket - Saturday, November 03, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16267  Badger Creek Complex  09:00 AM  2 B5 vs B6Cherokee Impact - CL II 1 vs.CGSA 99 Strikers Gold- CL II1
 16221  North Mount Carmel Park  12:00 PM  3 B11 vs B13TSC 99 Boys- CL II 1 vs.Triumph 2017 Green- CL II0
 16252  Wade Walker Park  01:00 PM  10 B1 vs B10DDYSC 99 Wolves Elite - CL II 0 vs.Concorde Fire North Black - CLII3
 16229  Norcross, Pinckneyville Park  01:00 PM  3 B2 vs B999 Norcross Atlanta Eagles- CL II 5 vs.AFC Lightning 99 Elite- CL II1
 16279  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 B3 vs B8DSC Revolution White - CL II 2 vs.GSA 99 Phoenix White- CL II3

Bracket - Sunday, November 04, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16266  Ebster Field  03:30 PM  1 B1 vs B12DDYSC 99 Wolves Elite - CL II 0 vs.NASA B17 Premier- CL II2

Bracket - Saturday, November 10, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16263  Badger Creek Complex  08:30 AM  1 B5 vs B7Cherokee Impact - CL II 1 vs.SSA Chelsea Central 99B Premier- CL II5
 16211  Norcross, Pinckneyville Park  09:00 AM  5 B2 vs B1099 Norcross Atlanta Eagles- CL II 1 vs.Concorde Fire North Black - CLII1
 16220  Wade Walker Park  11:00 AM  10 B1 vs B11DDYSC 99 Wolves Elite - CL II 3 vs.TSC 99 Boys- CL II1
 16256  Granite  03:30 PM  1 B13 vs B12Triumph 2017 Green- CL II 1 vs.NASA B17 Premier- CL II1
 16280  Fowler Park  04:00 PM  5 B4 vs B8United FA 99 Elite - CL II 1 vs.GSA 99 Phoenix White- CL II1
 16284  BSC  06:00 PM  6 B9 vs B3AFC Lightning 99 Elite- CL II 2 vs.DSC Revolution White - CL II1

Bracket - Sunday, November 11, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16224  North Mount Carmel Park  01:00 PM  1 B11 vs B3TSC 99 Boys- CL II 0 vs.DSC Revolution White - CL II2
 16247  UQP  01:00 PM  01 B12 vs B2NASA B17 Premier- CL II 2 vs.99 Norcross Atlanta Eagles- CL II5
 16278  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  10 B6 vs B8CGSA 99 Strikers Gold- CL II 0 vs.GSA 99 Phoenix White- CL II3
 16287  BSC  02:00 PM  1 B9 vs B5AFC Lightning 99 Elite- CL II 4 vs.Cherokee Impact - CL II2
 16223  Johns Creek UMC  02:20 PM  1 B10 vs B4Concorde Fire North Black - CLII 1 vs.United FA 99 Elite - CL II1
 16281  Granite  07:30 PM  1 B13 vs B1Triumph 2017 Green- CL II 0 vs.DDYSC 99 Wolves Elite - CL II1

Bracket - Saturday, November 17, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 16262  Badger Creek Complex  09:00 AM  2 B5 vs B8Cherokee Impact - CL II 0 vs.GSA 99 Phoenix White- CL II3
 16235  Norcross, Pinckneyville Park  01:00 PM  5 B2 vs B1199 Norcross Atlanta Eagles- CL II 6 vs.TSC 99 Boys- CL II1
 16282  Rabbit Hill Park  01:00 PM  1 B3 vs B10DSC Revolution White - CL II 4 vs.Concorde Fire North Black - CLII2






Affinity Sports Copyright 2013, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.