Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

Team Schedules - 16U Boys
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- 1 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
 A14 : UFA-F (M) Tornadoes333333    18 23  3  0 0
 A12 : UFA-F (M) Jets033331    13 9  5  3 0
 A2 : Atlanta Fire United Lee u16b100333    10 -1  12  0 0
 A9 : Steamers FC - BR16U - Davie3033      9 7  8  1 0
 A11 : UFA Norcross U16B River Plate33003     9 6  6  0 0
 A15 : UFA-F (P) Barbarians3030 1    7 -2  16  0 0
 A17 : UFA-F (S) Fire003013    7 -10  24  0 0
 A7 : Roswell Philadelphia033       6 6  6  0 0
 A13 : UFA-F (M) Sounders 3300     6 3  7  0 0
 A3 : GSA North Recreation - 16UB Puzas0330      6 3  10  0 0
 A4 : GSA North Recreation - 16UB Reina3 3000    6 -11  22  0 0
 A16 : UFA-F (P) United300300    6 -12  29  0 0
 A1 : Alpharetta Chelsea11030     5 -2  14  0 0
 A6 : GSA South Recreation - BR16U Miller GSL010103    5 -2  15  0 0
 A10 : UFA Norcross U16B Boca Juniors003 0     3 1  7  0 0
 A5 : GSA North Recreation - 16UB Thomas00003     3 -14  29  2 0
 A8 : Roswell Portland  0110    2 -4  13  0 0

Bracket - Saturday, March 06, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 820815  Groveway Community Park  12:45 PM  UP A7 vs A14Roswell Philadelphia 1 vs.UFA-F (M) Tornadoes3
 820818  Rabbit Hill Park  01:00 PM  2 A5 vs A16GSA North Recreation - 16UB Thomas 3 vs.UFA-F (P) United7
 820817  GSA  01:00 PM  Spen A6 vs A15GSA South Recreation - BR16U Miller GSL 1 vs.UFA-F (P) Barbarians4
 820819  Bethesda Park  01:00 PM  Bute A9 vs A12Steamers FC - BR16U - Davie 1 vs.UFA-F (M) Jets0
 820820  Groveway Community Park  02:15 PM  UP A8 vs A13Roswell Portland   vs.UFA-F (M) Sounders 
 820821  Pinckneyville Park - UFA Norcross  03:00 PM  5 A10 vs A11UFA Norcross U16B Boca Juniors 1 vs.UFA Norcross U16B River Plate2
 820816  Rabbit Hill Park  05:00 PM  2 A4 vs A17GSA North Recreation - 16UB Reina 5 vs.UFA-F (S) Fire2
 820822  Webb Bridge Park  06:00 PM  1 A1 vs A2Alpharetta Chelsea 1 vs.Atlanta Fire United Lee u16b1

Bracket - Sunday, March 07, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 820849  GSA  01:00 PM  Spen A6 vs A1GSA South Recreation - BR16U Miller GSL 2 vs.Alpharetta Chelsea2
 820850  Grimes Bridge  01:00 PM  1 A8 vs A4Roswell Portland   vs.GSA North Recreation - 16UB Reina 
 820853  Grimes Bridge  02:45 PM  1 A7 vs A5Roswell Philadelphia 5 vs.GSA North Recreation - 16UB Thomas2
 820857  Pinckneyville Park - UFA Norcross  03:00 PM  4 A11 vs A3UFA Norcross U16B River Plate 4 vs.GSA North Recreation - 16UB Puzas1
 820851  Fowler Park  03:00 PM  5 A12 vs A17UFA-F (M) Jets 5 vs.UFA-F (S) Fire2
 820848  Fowler Park  05:00 PM  5 A13 vs A16UFA-F (M) Sounders 7 vs.UFA-F (P) United2
 820854  Fowler Park  05:00 PM  7 A14 vs A15UFA-F (M) Tornadoes 5 vs.UFA-F (P) Barbarians0

Bracket - Saturday, March 13, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 820830  Fowler Park  09:00 AM  5 A15 vs A8UFA-F (P) Barbarians 4 vs.Roswell Portland3
 820828  Rabbit Hill Park  09:00 AM  2 A3 vs A1GSA North Recreation - 16UB Puzas 5 vs.Alpharetta Chelsea1
 820827  Fowler Park  11:00 AM  5 A17 vs A6UFA-F (S) Fire 3 vs.GSA South Recreation - BR16U Miller GSL1
 820825  Fowler Park  01:00 PM  5 A14 vs A9UFA-F (M) Tornadoes 3 vs.Steamers FC - BR16U - Davie1
 820829  Scott Hudgens Park  01:00 PM  3 A2 vs A4Atlanta Fire United Lee u16b 1 vs.GSA North Recreation - 16UB Reina2
 820826  Pinckneyville Park - UFA Norcross  02:00 PM  4 A11 vs A12UFA Norcross U16B River Plate 0 vs.UFA-F (M) Jets1
 820823  Fowler Park  03:00 PM  5 A16 vs A7UFA-F (P) United 1 vs.Roswell Philadelphia6
 820824  Fowler Park  05:00 PM  5 A13 vs A10UFA-F (M) Sounders 2 vs.UFA Norcross U16B Boca Juniors0

Bracket - Sunday, March 14, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 820861  Scott Hudgens Park  09:00 AM  3 A2 vs A12Atlanta Fire United Lee u16b 0 vs.UFA-F (M) Jets5
 820856  Fowler Park  01:00 PM  10 A14 vs A17UFA-F (M) Tornadoes 8 vs.UFA-F (S) Fire0
 820862  Grimes Bridge  01:30 PM  1 A8 vs A6Roswell Portland 1 vs.GSA South Recreation - BR16U Miller GSL1
 820860  Pinckneyville Park - UFA Norcross  03:00 PM  4 A10 vs A4UFA Norcross U16B Boca Juniors 6 vs.GSA North Recreation - 16UB Reina0
 820858  Fowler Park  03:00 PM  10 A15 vs A16UFA-F (P) Barbarians 4 vs.UFA-F (P) United5
 820859  Bethesda Park  03:00 PM  Park A9 vs A5Steamers FC - BR16U - Davie 10 vs.GSA North Recreation - 16UB Thomas3

Bracket - Saturday, March 20, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 820838  Webb Bridge Park  08:30 AM  1 A1 vs A4Alpharetta Chelsea 7 vs.GSA North Recreation - 16UB Reina2
 820832  Fowler Park  09:00 AM  9 A12 vs A13UFA-F (M) Jets 1 vs.UFA-F (M) Sounders0
 820833  Rabbit Hill Park  09:00 AM  2 A5 vs A3GSA North Recreation - 16UB Thomas 3 vs.GSA North Recreation - 16UB Puzas6
 820834  Pinckneyville Park - UFA Norcross  01:00 PM  3 A11 vs A14UFA Norcross U16B River Plate 0 vs.UFA-F (M) Tornadoes3
 820837  GSA  01:00 PM  Spen A6 vs A2GSA South Recreation - BR16U Miller GSL 2 vs.Atlanta Fire United Lee u16b3
 820836  Bethesda Park  01:00 PM  Bute A9 vs A16Steamers FC - BR16U - Davie 3 vs.UFA-F (P) United2
 820831  Grimes Bridge  02:15 PM  1 A8 vs A17Roswell Portland 4 vs.UFA-F (S) Fire4
 820835  Pinckneyville Park - UFA Norcross  03:00 PM  4 A10 vs A15UFA Norcross U16B Boca Juniors   vs.UFA-F (P) Barbarians 

Bracket - Sunday, March 21, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 820889  Bunten Road Park  09:00 AM  1 A2 vs A3Atlanta Fire United Lee u16b 2 vs.GSA North Recreation - 16UB Puzas1

Bracket - Saturday, March 27, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 820842  Summerour Middle School  09:00 AM  1 A11 vs A16UFA Norcross U16B River Plate 6 vs.UFA-F (P) United0
 820846  Rabbit Hill Park  09:00 AM  1 A4 vs A6GSA North Recreation - 16UB Reina 2 vs.GSA South Recreation - BR16U Miller GSL6
 820839  LanierLand Park  01:00 PM  3 A13 vs A14UFA-F (M) Sounders 1 vs.UFA-F (M) Tornadoes4
 820843  LanierLand Park  03:00 PM  3 A17 vs A10UFA-F (S) Fire 3 vs.UFA Norcross U16B Boca Juniors1
 820840  Alpharetta North Park  03:30 PM  1 A1 vs A5Alpharetta Chelsea 1 vs.GSA North Recreation - 16UB Thomas4
 820841  LanierLand Park  05:00 PM  3 A12 vs A15UFA-F (M) Jets 2 vs.UFA-F (P) Barbarians2
 820844  Grimes Bridge  05:45 PM  2 A7 vs A3Roswell Philadelphia   vs.GSA North Recreation - 16UB Puzas 
 820845  Grimes Bridge  05:45 PM  1 A8 vs A2Roswell Portland 1 vs.Atlanta Fire United Lee u16b4

Bracket - Sunday, March 28, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 820847  Pinckneyville Park - UFA Norcross  03:00 PM  4 A10 vs A2UFA Norcross U16B Boca Juniors   vs.Atlanta Fire United Lee u16b 
 820852  Bethesda Park  05:00 PM  Park A9 vs A3Steamers FC - BR16U - Davie   vs.GSA North Recreation - 16UB Puzas 

Bracket - Saturday, April 17, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 820867  Rabbit Hill Park  09:00 AM  2 A5 vs A11GSA North Recreation - 16UB Thomas   vs.UFA Norcross U16B River Plate 
 820863  Pinckneyville Park - UFA Norcross  11:00 AM  3 A10 vs A6UFA Norcross U16B Boca Juniors   vs.GSA South Recreation - BR16U Miller GSL 
 820864  Fowler Park  11:00 AM  5 A16 vs A17UFA-F (P) United   vs.UFA-F (S) Fire 
 820866  Rabbit Hill Park  11:00 AM  1 A3 vs A13GSA North Recreation - 16UB Puzas   vs.UFA-F (M) Sounders 
 820869  Fowler Park  01:00 PM  5 A14 vs A2UFA-F (M) Tornadoes   vs.Atlanta Fire United Lee u16b 
 820865  Bethesda Park  01:00 PM  Park A9 vs A7Steamers FC - BR16U - Davie   vs.Roswell Philadelphia 
 820868  Alpharetta North Park  05:45 PM  1 A1 vs A8Alpharetta Chelsea   vs.Roswell Portland 
 820870  Fowler Park  07:00 PM  5 A12 vs A4UFA-F (M) Jets   vs.GSA North Recreation - 16UB Reina 

Bracket - Sunday, April 18, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 820855  Webb Bridge Park  02:00 PM  1 A1 vs A7Alpharetta Chelsea   vs.Roswell Philadelphia 

Bracket - Saturday, April 24, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 820877  Pinckneyville Park - UFA Norcross  11:00 AM  3 A10 vs A8UFA Norcross U16B Boca Juniors   vs.Roswell Portland 
 820876  GSA  11:00 AM  Mill A6 vs A12GSA South Recreation - BR16U Miller GSL   vs.UFA-F (M) Jets 
 820878  Bethesda Park  11:00 AM  Bute A9 vs A1Steamers FC - BR16U - Davie   vs.Alpharetta Chelsea 
 820875  Pinckneyville Park - UFA Norcross  01:00 PM  3 A11 vs A7UFA Norcross U16B River Plate   vs.Roswell Philadelphia 
 820872  Fowler Park  03:00 PM  5 A15 vs A3UFA-F (P) Barbarians   vs.GSA North Recreation - 16UB Puzas 
 820871  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 A4 vs A14GSA North Recreation - 16UB Reina   vs.UFA-F (M) Tornadoes 
 820874  Fowler Park  05:00 PM  5 A13 vs A5UFA-F (M) Sounders   vs.GSA North Recreation - 16UB Thomas 
 820873  Fowler Park  07:00 PM  5 A16 vs A2UFA-F (P) United   vs.Atlanta Fire United Lee u16b 

Bracket - Saturday, May 01, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 820885  Fowler Park  09:00 AM  5 A12 vs A8UFA-F (M) Jets   vs.Roswell Portland 
 820883  Pinckneyville Park - UFA Norcross  11:00 AM  3 A10 vs A1UFA Norcross U16B Boca Juniors   vs.Alpharetta Chelsea 
 820886  Fowler Park  11:00 AM  5 A17 vs A3UFA-F (S) Fire   vs.GSA North Recreation - 16UB Puzas 
 820880  Pinckneyville Park - UFA Norcross  01:00 PM  3 A11 vs A9UFA Norcross U16B River Plate   vs.Steamers FC - BR16U - Davie 
 820884  Matt Community Park  01:00 PM  4 A14 vs A6UFA-F (M) Tornadoes   vs.GSA South Recreation - BR16U Miller GSL 
 820882  Grimes Bridge  02:15 PM  2 A7 vs A13Roswell Philadelphia   vs.UFA-F (M) Sounders 
 820881  Matt Community Park  03:00 PM  4 A15 vs A5UFA-F (P) Barbarians   vs.GSA North Recreation - 16UB Thomas 
 820879  Fowler Park  05:00 PM  5 A16 vs A4UFA-F (P) United   vs.GSA North Recreation - 16UB Reina 

Bracket - Saturday, May 08, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 820892  Summerour Middle School  11:00 AM  1 A11 vs A1UFA Norcross U16B River Plate   vs.Alpharetta Chelsea 
 820891  LanierLand Park  11:00 AM  4 A12 vs A10UFA-F (M) Jets   vs.UFA Norcross U16B Boca Juniors 
 820894  LanierLand Park  11:00 AM  3 A17 vs A5UFA-F (S) Fire   vs.GSA North Recreation - 16UB Thomas 
 820888  GSA  11:00 AM  Spen A6 vs A16GSA South Recreation - BR16U Miller GSL   vs.UFA-F (P) United 
 820890  Groveway Community Park  12:30 PM  UP A8 vs A14Roswell Portland   vs.UFA-F (M) Tornadoes 
 820893  LanierLand Park  01:00 PM  4 A13 vs A9UFA-F (M) Sounders   vs.Steamers FC - BR16U - Davie 
 820887  LanierLand Park  03:00 PM  4 A15 vs A7UFA-F (P) Barbarians   vs.Roswell Philadelphia 

Bracket - Saturday, May 15, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 820899  Fowler Park  09:00 AM  9 A17 vs A7UFA-F (S) Fire   vs.Roswell Philadelphia 
 820896  Rabbit Hill Park  11:00 AM  1 A3 vs A4GSA North Recreation - 16UB Puzas   vs.GSA North Recreation - 16UB Reina 
 820897  Fowler Park  01:00 PM  9 A15 vs A9UFA-F (P) Barbarians   vs.Steamers FC - BR16U - Davie 
 820898  Rabbit Hill Park  01:00 PM  2 A5 vs A2GSA North Recreation - 16UB Thomas   vs.Atlanta Fire United Lee u16b 
 820895  Fowler Park  03:00 PM  9 A13 vs A11UFA-F (M) Sounders   vs.UFA Norcross U16B River Plate