Username: 
  Password: 
       

Spring 2018 Athena / Classic / RPL / RIAS
Team Schedules - G14U Athena B
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=28AB9D02-3C48-43BA-B5E9-B9637FC51CC6&tournamentguid=A6AB492E-73BA-4C48-A310-41FCC50D6D0E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL B      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Group -- B Win, Loss, Tie  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
B3 : MOBA-04 Girls - ATH B W-8   L-1   T-155505250555 -042 26  3  1 0
B4 : Impact SC 04G Elite - ATH B W-7   L-2   T-255255005255 -039 12  8  0 0
B5 : UFA Norcross 04G Premier - ATH B W-6   L-1   T-455505525222 -038 13  7  2 0
B6 : Lanier Sharks 04 - ATH B W-6   L-1   T-305525525520 -036 10  8  0 0
B7 : MAYS Striker 04G Premier - ATH B W-6   L-3   T-255502550520 -034 2  12  0 0
B11 : Ambush SC G04 Red - ATH B W-3   L-3   T-502520522205 -025 2  12  0 1
B1 : NTH TopHat 04 White QP- Ath B W-4   L-6   T-120000055550 -022 0  18  0 0
B12 : CFC Red Star - GU14 Premier - ATH B W-2   L-5   T-302520005200 -016 -5  14  0 0
B2 : GSA South 04G Red- Ath B W-2   L-6   T-200000022505 -014 -18  38  0 0
B9 : SSA Chelsea 04G Select Yellow 1 - ATH B W-2   L-7   T-200250200050 -014 -15  22  2 0
B8 : Georgia Rush G2004 Azul - ATH B W-1   L-6   T-400502002220 -013 -13  21  0 0
B10 : STEAMERS FC 04G Premier - ATH B W-2   L-8   T-100055020000 -012 -14  28  1 0

Bracket - Saturday, March 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309631  MOBA Academy  11:00 AM  1 B3 vs B8MOBA-04 Girls - ATH B 4 vs.Georgia Rush G2004 Azul - ATH B0
 309586  Tramore - CASL  02:00 PM  2 B7 vs B12MAYS Striker 04G Premier - ATH B 2 vs.CFC Red Star - GU14 Premier - ATH B1

Bracket - Sunday, March 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309578  Pinckneyville Park - UFA Norcross  12:30 PM  5 B5 vs B8UFA Norcross 04G Premier - ATH B 2 vs.Georgia Rush G2004 Azul - ATH B1
 309580  Metro North Pk  01:00 PM  4 B1 vs B12NTH TopHat 04 White QP- Ath B 2 vs.CFC Red Star - GU14 Premier - ATH B2
 309576  MOBA Academy  01:00 PM  1 B3 vs B10MOBA-04 Girls - ATH B 6 vs.STEAMERS FC 04G Premier - ATH B0
 309579  Allen Creek  03:00 PM  1 B6 vs B7Lanier Sharks 04 - ATH B 1 vs.MAYS Striker 04G Premier - ATH B2
 309577  Badger Creek Complex  05:30 PM  3 B4 vs B9Impact SC 04G Elite - ATH B 2 vs.SSA Chelsea 04G Select Yellow 1 - ATH B0

Bracket - Saturday, March 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309608  Alpharetta North Park  12:45 PM  1 B11 vs B7Ambush SC G04 Red - ATH B 0 vs.MAYS Striker 04G Premier - ATH B2

Bracket - Friday, March 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309593  Noonday Park  07:30 PM  01 B1 vs B4NTH TopHat 04 White QP- Ath B 1 vs.Impact SC 04G Elite - ATH B3

Bracket - Saturday, March 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309599  Summerour Middle School  09:00 AM  1 B5 vs B1UFA Norcross 04G Premier - ATH B 3 vs.NTH TopHat 04 White QP- Ath B1

Bracket - Sunday, March 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309588  Badger Creek Complex  11:00 AM  1 B4 vs B11Impact SC 04G Elite - ATH B 0 vs.Ambush SC G04 Red - ATH B0
 309591  Tramore - CASL  12:00 PM  2 B7 vs B8MAYS Striker 04G Premier - ATH B 0 vs.Georgia Rush G2004 Azul - ATH B1
 309592  CYSA  01:00 PM  9 B12 vs B2CFC Red Star - GU14 Premier - ATH B 2 vs.GSA South 04G Red- Ath B0
 309584  TBD Classic 19U   --    --  B9 vs B5SSA Chelsea 04G Select Yellow 1 - ATH B 0 vs.UFA Norcross 04G Premier - ATH B5

Bracket - Saturday, March 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309600  Badger Creek Complex  09:00 AM  3 B4 vs B2Impact SC 04G Elite - ATH B 9 vs.GSA South 04G Red- Ath B0
 309587  MOBA Academy  10:00 AM  1 B3 vs B1MOBA-04 Girls - ATH B 4 vs.NTH TopHat 04 White QP- Ath B0
 309585  Stars Athletic Club  05:00 PM  5 B8 vs B6Georgia Rush G2004 Azul - ATH B 1 vs.Lanier Sharks 04 - ATH B3

Bracket - Sunday, March 25, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309594  GSA  10:30 AM  Spen B2 vs B3GSA South 04G Red- Ath B 0 vs.MOBA-04 Girls - ATH B0
 309598  CYSA  01:00 PM  11 B12 vs B8CFC Red Star - GU14 Premier - ATH B 0 vs.Georgia Rush G2004 Azul - ATH B0
 309596  Bethesda Park  03:00 PM  Bute B10 vs B6STEAMERS FC 04G Premier - ATH B 1 vs.Lanier Sharks 04 - ATH B2
 309595  Webb Bridge Park  05:30 PM  1 B11 vs B5Ambush SC G04 Red - ATH B 3 vs.UFA Norcross 04G Premier - ATH B0
 309597  Sutton Middle School  06:30 PM  1 B9 vs B7SSA Chelsea 04G Select Yellow 1 - ATH B 1 vs.MAYS Striker 04G Premier - ATH B1

Bracket - Sunday, April 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309610  Galloway Athletic Complex  02:30 PM  1 B9 vs B12SSA Chelsea 04G Select Yellow 1 - ATH B 1 vs.CFC Red Star - GU14 Premier - ATH B0

Bracket - Friday, April 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309583  Bethesda Park  07:30 PM  Bute B10 vs B4STEAMERS FC 04G Premier - ATH B 0 vs.Impact SC 04G Elite - ATH B1
 309606  GSA  07:30 PM  Spen B2 vs B5GSA South 04G Red- Ath B 0 vs.UFA Norcross 04G Premier - ATH B7

Bracket - Saturday, April 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309611  Tramore - CASL  10:00 AM  2 B7 vs B1MAYS Striker 04G Premier - ATH B 1 vs.NTH TopHat 04 White QP- Ath B0
 309601  Allen Creek  10:45 AM  1 B6 vs B11Lanier Sharks 04 - ATH B 1 vs.Ambush SC G04 Red - ATH B1
 309604  MOBA Academy  02:00 PM  1 B3 vs B12MOBA-04 Girls - ATH B 5 vs.CFC Red Star - GU14 Premier - ATH B1
 309622  CYSA  05:30 PM  10 B12 vs B10CFC Red Star - GU14 Premier - ATH B 0 vs.STEAMERS FC 04G Premier - ATH B2

Bracket - Friday, April 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309609  Bethesda Park  07:30 PM  Bute B10 vs B8STEAMERS FC 04G Premier - ATH B 2 vs.Georgia Rush G2004 Azul - ATH B1

Bracket - Saturday, April 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309618  GSA  01:30 PM  Spen B2 vs B7GSA South 04G Red- Ath B 1 vs.MAYS Striker 04G Premier - ATH B4
 309605  Metro North Pk  02:00 PM  3 B1 vs B6NTH TopHat 04 White QP- Ath B 0 vs.Lanier Sharks 04 - ATH B1
 309634  Alpharetta North Park  04:45 PM  2 B11 vs B12Ambush SC G04 Red - ATH B 0 vs.CFC Red Star - GU14 Premier - ATH B2

Bracket - Sunday, April 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309617  Noonday Park  01:00 PM  02 B1 vs B8NTH TopHat 04 White QP- Ath B 3 vs.Georgia Rush G2004 Azul - ATH B0
 309612  TBD C   --    --  B6 vs B2Lanier Sharks 04 - ATH B 6 vs.GSA South 04G Red- Ath B1
 309621  Webb Bridge Park  03:30 PM  1 B11 vs B9Ambush SC G04 Red - ATH B 2 vs.SSA Chelsea 04G Select Yellow 1 - ATH B0

Bracket - Saturday, April 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309619  MOBA Academy  12:00 PM  1 B3 vs B6MOBA-04 Girls - ATH B 0 vs.Lanier Sharks 04 - ATH B0
 309603  Stars Athletic Club  01:00 PM  4 B8 vs B9Georgia Rush G2004 Azul - ATH B 0 vs.SSA Chelsea 04G Select Yellow 1 - ATH B0
 309575  GSA  03:30 PM  Spen B2 vs B11GSA South 04G Red- Ath B 2 vs.Ambush SC G04 Red - ATH B2
 309589  Summerour Middle School  05:00 PM  1 B5 vs B10UFA Norcross 04G Premier - ATH B 5 vs.STEAMERS FC 04G Premier - ATH B0

Bracket - Sunday, April 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309628  Pinckneyville Park - UFA Norcross  11:00 AM  5 B5 vs B12UFA Norcross 04G Premier - ATH B 0 vs.CFC Red Star - GU14 Premier - ATH B0
 309625  Hubert Park  12:00 PM  4 B7 vs B3MAYS Striker 04G Premier - ATH B 0 vs.MOBA-04 Girls - ATH B3
 309627  Bethesda Park  01:00 PM  Bute B10 vs B11STEAMERS FC 04G Premier - ATH B 2 vs.Ambush SC G04 Red - ATH B2
 309626  Allen Creek  01:15 PM  1 B6 vs B4Lanier Sharks 04 - ATH B 3 vs.Impact SC 04G Elite - ATH B2
 309623  Galloway Athletic Complex  05:45 PM  1 B9 vs B1SSA Chelsea 04G Select Yellow 1 - ATH B 0 vs.NTH TopHat 04 White QP- Ath B2
 309624  Stars Athletic Club  06:00 PM  2 B8 vs B2Georgia Rush G2004 Azul - ATH B 2 vs.GSA South 04G Red- Ath B2

Bracket - Wednesday, May 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309614  TBD RILS 2   --    --  B8 vs B11Georgia Rush G2004 Azul - ATH B 2 vs.Ambush SC G04 Red - ATH B2

Bracket - Saturday, May 05, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309602  Tramore - CASL  12:00 PM  2 B7 vs B10MAYS Striker 04G Premier - ATH B 1 vs.STEAMERS FC 04G Premier - ATH B0
 309590  Allen Creek  12:30 PM  2 B6 vs B9Lanier Sharks 04 - ATH B 2 vs.SSA Chelsea 04G Select Yellow 1 - ATH B0
 309613  Summerour Middle School  03:00 PM  1 B5 vs B3UFA Norcross 04G Premier - ATH B 2 vs.MOBA-04 Girls - ATH B1

Bracket - Sunday, May 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309633  Pinckneyville Park - UFA Norcross  09:00 AM  5 B5 vs B6UFA Norcross 04G Premier - ATH B 0 vs.Lanier Sharks 04 - ATH B0
 309629  Noonday Park  01:00 PM  02 B1 vs B10NTH TopHat 04 White QP- Ath B 6 vs.STEAMERS FC 04G Premier - ATH B1
 309582  Webb Bridge Park  01:00 PM  1 B11 vs B3Ambush SC G04 Red - ATH B 0 vs.MOBA-04 Girls - ATH B1
 309630  GSA  01:30 PM  Schr B2 vs B9GSA South 04G Red- Ath B 2 vs.SSA Chelsea 04G Select Yellow 1 - ATH B1

Bracket - Saturday, May 12, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309615  Sutton Middle School  09:00 AM  1 B9 vs B10SSA Chelsea 04G Select Yellow 1 - ATH B 2 vs.STEAMERS FC 04G Premier - ATH B1
 309639  Tramore - CASL  12:00 PM  2 B7 vs B5MAYS Striker 04G Premier - ATH B 1 vs.UFA Norcross 04G Premier - ATH B1
 309607  MOBA Academy  05:30 PM  2 B3 vs B4MOBA-04 Girls - ATH B 3 vs.Impact SC 04G Elite - ATH B0
 309581  Noonday Park  06:30 PM  01 B1 vs B2NTH TopHat 04 White QP- Ath B 4 vs.GSA South 04G Red- Ath B1

Bracket - Sunday, May 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309640  CYSA  12:00 PM  10 B12 vs B6CFC Red Star - GU14 Premier - ATH B 0 vs.Lanier Sharks 04 - ATH B0
 309638  Stars Athletic Club  02:00 PM  2 B8 vs B4Georgia Rush G2004 Azul - ATH B 0 vs.Impact SC 04G Elite - ATH B3
 309636  Bethesda Park  03:00 PM  Bute B10 vs B2STEAMERS FC 04G Premier - ATH B 1 vs.GSA South 04G Red- Ath B2
 309635  Webb Bridge Park  03:30 PM  1 B11 vs B1Ambush SC G04 Red - ATH B 2 vs.NTH TopHat 04 White QP- Ath B0
 309637  Galloway Athletic Complex  03:30 PM  1 B9 vs B3SSA Chelsea 04G Select Yellow 1 - ATH B 0 vs.MOBA-04 Girls - ATH B5

Bracket - Friday, May 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309620  Badger Creek Complex  07:00 PM  4 B4 vs B5Impact SC 04G Elite - ATH B 0 vs.UFA Norcross 04G Premier - ATH B0

Bracket - Saturday, May 19, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309616  CYSA  01:00 PM  9 B12 vs B4CFC Red Star - GU14 Premier - ATH B 1 vs.Impact SC 04G Elite - ATH B2

Bracket - Sunday, May 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 309632  Hobgood Park  09:00 AM  1 B4 vs B7Impact SC 04G Elite - ATH B 3 vs.MAYS Striker 04G Premier - ATH B0






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.