Username: 
  Password: 

Spring 2018 Athena / Classic / RPL / RIAS
Team Schedules - 19U Girls RIAS
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs-spr18athenaclassicrias.sportsaffinity.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=4CD7ADF6-67A8-4A8F-90A9-EFA1A6E26F43&tournamentguid=A6AB492E-73BA-4C48-A310-41FCC50D6D0E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




   Tie Breaker Cards
Group -- A Win, Loss, Tie  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
A12 : All-In Futbol Club Black - GRU19 W-9   L-1   T-05550555555 -045 30  3  0 0
A15 : UFA (P) Storm W-7   L-1   T-25550555522 -039 21  6  0 0
A7 : TopHat-99 Green W-7   L-0   T-1555 55525  -037 27  5  1 0
A2 : Concorde Fire Cougars W-7   L-2   T-0555505550  -035 16  10  0 0
A18 : LSA Chicacabras U19 - Coach Zaenglein W-5   L-2   T-35025502552 -031 7  15  0 0
A3 : Lazers SC W-5   L-3   T-15505552 00 -027 7  26  0 0
A11 : UFA (M) Threshers W-5   L-4   T-10502050555 -027 3  16  0 0
A8 : GSA North 19U Girls - Bedillion/Hahn W-4   L-2   T-252 5502 05 -024 9  10  0 0
A14 : All-In Futbol Club - GRU19 W-4   L-4   T-22250050550 -024 -9  42  0 0
A16 : UFA (S) United W-4   L-4   T-10005555-4 2 -018 -4  29  0 0
A9 : PIKE U19G LADY CHEETAHS W-3   L-2   T-00 5 5 05   -015 9  10  0 0
A6 : Roswell Germany W-1   L-5   T-322 0-420050 -07 -12  24  0 0
A17 : TYSA U19G Gilliam W-1   L-6   T-102500  000 -07 -16  33  0 0
A10 : SSA Cobb 19U Girls Revolution-Cross W-1   L-4   T-0 0   0 050 -05 -9  12  0 1
A4 : NTH QP Fury W-1   L-4   T-2 2500  0-42 -05 -10  23  0 0
A1 : Fugees Soccer - GU17 W-1   L-6   T-100200-4 5 0 -03 -17  31  0 0
A13 : Atlanta Fire U - GRU19 - Vooris W-1   L-7   T-050000-4 00  -01 -20  43  0 0
A5 : UFA Norcross U19G - Aces W-0   L-9   T-000000000-4  -0-4 -32  56  0 0

Bracket - Saturday, March 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 327575  East Roswell Park  04:00 AM  1 A2 vs A11Concorde Fire Cougars 3 vs.UFA (M) Threshers0
 327574  Pinckneyville Park - UFA Norcross  08:30 AM  5 A5 vs A13UFA Norcross U19G - Aces 0 vs.Atlanta Fire U - GRU19 - Vooris7
 327576  Southeast Athletic Complex  10:30 AM  3 A1 vs A18Fugees Soccer - GU17 0 vs.LSA Chicacabras U19 - Coach Zaenglein2
 327581  Fowler Park  11:00 AM  5 A15 vs A16UFA (P) Storm 9 vs.UFA (S) United0
 327578  PAC  11:00 AM  5 A3 vs A9Lazers SC 5 vs.PIKE U19G LADY CHEETAHS3
 327579  Noonday Park  11:00 AM  01 A4 vs A10NTH QP Fury   vs.SSA Cobb 19U Girls Revolution-Cross 
 327577  Rabbit Hill Park  05:00 PM  3 A8 vs A17GSA North 19U Girls - Bedillion/Hahn 7 vs.TYSA U19G Gilliam0

Bracket - Sunday, March 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 327616  Granite  12:00 PM  1 A17 vs A6TYSA U19G Gilliam 3 vs.Roswell Germany3

Bracket - Saturday, March 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 327589  Henderson Park / Livsey Field  09:00 AM  6 A17 vs A5TYSA U19G Gilliam 7 vs.UFA Norcross U19G - Aces0
 327585  Southeast Athletic Complex  10:30 AM  3 A1 vs A15Fugees Soccer - GU17 0 vs.UFA (P) Storm7
 327587  Noonday Park  01:00 PM  01 A4 vs A6NTH QP Fury 2 vs.Roswell Germany2
 327582  Gary Pirkle  04:30 PM  1 A14 vs A8All-In Futbol Club - GRU19 4 vs.GSA North 19U Girls - Bedillion/Hahn4
 327586  Tramore  05:00 PM  10 A10 vs A3SSA Cobb 19U Girls Revolution-Cross 0 vs.Lazers SC3
 327583  Gary Pirkle  06:30 PM  1 A12 vs A18All-In Futbol Club Black - GRU19 5 vs.LSA Chicacabras U19 - Coach Zaenglein0
 327590  LanierLand Park  07:00 PM  1 A11 vs A16UFA (M) Threshers 2 vs.UFA (S) United1

Bracket - Sunday, March 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 327613  Rabbit Hill Park  03:00 PM  3 A8 vs A9GSA North 19U Girls - Bedillion/Hahn   vs.PIKE U19G LADY CHEETAHS 

Bracket - Saturday, March 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 327596  Pinckneyville Park - UFA Norcross  08:30 AM  4 A5 vs A4UFA Norcross U19G - Aces 1 vs.NTH QP Fury4
 327593  Rabbit Hill Park  09:00 AM  3 A8 vs A13GSA North 19U Girls - Bedillion/Hahn 8 vs.Atlanta Fire U - GRU19 - Vooris0
 327597  Pike County Soccer Complex  11:00 AM  #1 A9 vs A17PIKE U19G LADY CHEETAHS 5 vs.TYSA U19G Gilliam0
 327599  LanierLand Park  01:00 PM  1 A11 vs A15UFA (M) Threshers 1 vs.UFA (P) Storm4
 327591  Allen Creek  02:15 PM  2 A18 vs A14LSA Chicacabras U19 - Coach Zaenglein 2 vs.All-In Futbol Club - GRU192
 327595  Tophat Soccer Club  03:30 PM  1 A7 vs A3TopHat-99 Green 10 vs.Lazers SC2
 327598  East Roswell Park  04:30 PM  2 A6 vs A10Roswell Germany   vs.SSA Cobb 19U Girls Revolution-Cross 

Bracket - Sunday, March 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 327580  Grimes Bridge  12:45 PM  2 A6 vs A7Roswell Germany 0 vs.TopHat-99 Green4
 327584  Scott Hudgens Park  01:00 PM  1 A13 vs A2Atlanta Fire U - GRU19 - Vooris 0 vs.Concorde Fire Cougars8
 327614  PAC  05:00 PM  5 A3 vs A4Lazers SC 5 vs.NTH QP Fury0

Bracket - Saturday, March 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 327607  Tophat Soccer Club  09:00 AM  2 A7 vs A4TopHat-99 Green 7 vs.NTH QP Fury0
 327603  Southeast Athletic Complex  01:00 PM  8 A1 vs A11Fugees Soccer - GU17 1 vs.UFA (M) Threshers1
 327601  LanierLand Park  01:00 PM  2 A16 vs A12UFA (S) United 0 vs.All-In Futbol Club Black - GRU198
 327606  Allen Creek  02:15 PM  1 A18 vs A15LSA Chicacabras U19 - Coach Zaenglein 1 vs.UFA (P) Storm0
 327608  Tramore  03:00 PM  10 A10 vs A9SSA Cobb 19U Girls Revolution-Cross   vs.PIKE U19G LADY CHEETAHS 
 327605  PAC  03:00 PM  5 A3 vs A17Lazers SC 5 vs.TYSA U19G Gilliam0
 327600  Gary Pirkle  04:30 PM  1 A14 vs A13All-In Futbol Club - GRU19 1 vs.Atlanta Fire U - GRU19 - Vooris0
 327604  Pinckneyville Park - UFA Norcross  04:30 PM  4 A5 vs A8UFA Norcross U19G - Aces 0 vs.GSA North 19U Girls - Bedillion/Hahn10

Bracket - Sunday, March 25, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 327609  Fowler Park  01:00 PM  5 A15 vs A14UFA (P) Storm 9 vs.All-In Futbol Club - GRU191
 327617  Adams Park  02:30 PM  1 A10 vs A7SSA Cobb 19U Girls Revolution-Cross   vs.TopHat-99 Green 
 327612  Fowler Park  03:00 PM  5 A16 vs A1UFA (S) United 4 vs.Fugees Soccer - GU172
 327615  Allen Creek  03:00 PM  3 A18 vs A11LSA Chicacabras U19 - Coach Zaenglein 3 vs.UFA (M) Threshers0
 327634  Pike County Soccer Complex  04:30 PM  #1 A9 vs A6PIKE U19G LADY CHEETAHS 4F vs.Roswell Germany
Forfeited Game
0
 327610  Scott Hudgens Park  05:00 PM  2 A13 vs A12Atlanta Fire U - GRU19 - Vooris 0 vs.All-In Futbol Club Black - GRU199
 327611  Grimes Bridge  05:00 PM  2 A2 vs A5Concorde Fire Cougars 4 vs.UFA Norcross U19G - Aces0

Bracket - Saturday, April 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 327631  Tophat Soccer Club  11:00 AM  1 A7 vs A8TopHat-99 Green 4 vs.GSA North 19U Girls - Bedillion/Hahn1
 327630  East Roswell Park  02:15 PM  2 A2 vs A18Concorde Fire Cougars 3 vs.LSA Chicacabras U19 - Coach Zaenglein2
 327633  Noonday Park  03:00 PM  03 A4 vs A17NTH QP Fury   vs.TYSA U19G Gilliam 
 327635  Mudcreek  04:30 PM  MC 2 A10 vs A11SSA Cobb 19U Girls Revolution-Cross 0 vs.UFA (M) Threshers3
 327628  Gary Pirkle  04:30 PM  1 A12 vs A15All-In Futbol Club Black - GRU19 0 vs.UFA (P) Storm1
 327632  Pinckneyville Park - UFA Norcross  04:30 PM  5 A5 vs A3UFA Norcross U19G - Aces 0 vs.Lazers SC9
 327627  LanierLand Park  07:00 PM  1 A16 vs A14UFA (S) United 5 vs.All-In Futbol Club - GRU190

Bracket - Sunday, April 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 327625  Henderson Park / Livsey Field  01:00 PM  6 A17 vs A10TYSA U19G Gilliam   vs.SSA Cobb 19U Girls Revolution-Cross 
 327624  Noonday Park  01:00 PM  02 A4 vs A9NTH QP Fury   vs.PIKE U19G LADY CHEETAHS 
 327618  E.E. Robinson Park  02:30 PM  1 A14 vs A1All-In Futbol Club - GRU19 3 vs.Fugees Soccer - GU171
 327619  Fowler Park  03:00 PM  9 A11 vs A12UFA (M) Threshers 1 vs.All-In Futbol Club Black - GRU192
 327621  Fowler Park  05:00 PM  9 A15 vs A2UFA (P) Storm 4 vs.Concorde Fire Cougars1

Bracket - Saturday, April 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 327636  LanierLand Park  09:00 AM  2 A11 vs A14UFA (M) Threshers 5 vs.All-In Futbol Club - GRU192
 327637  Gary Pirkle  09:00 AM  1 A12 vs A10All-In Futbol Club Black - GRU19 4 vs.SSA Cobb 19U Girls Revolution-Cross1
 327644  Henderson Park / Livsey Field  09:00 AM  6 A17 vs A7TYSA U19G Gilliam 1 vs.TopHat-99 Green7
 327638  LanierLand Park  11:00 AM  2 A15 vs A13UFA (P) Storm 3F vs.Atlanta Fire U - GRU19 - Vooris
Forfeited Game
0
 327642  Noonday Park  03:00 PM  02 A4 vs A16NTH QP Fury 2 vs.UFA (S) United4
 327640  Rabbit Hill Park  03:00 PM  3 A8 vs A18GSA North 19U Girls - Bedillion/Hahn 1 vs.LSA Chicacabras U19 - Coach Zaenglein1
 327639  East Roswell Park  04:00 PM  1 A2 vs A1Concorde Fire Cougars 4F vs.Fugees Soccer - GU17
Forfeited Game
0
 327641  East Roswell Park  04:00 PM  2 A6 vs A3Roswell Germany 2 vs.Lazers SC2

Bracket - Sunday, April 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 327626  Tophat Soccer Club  01:00 PM  1 A7 vs A5TopHat-99 Green 8 vs.UFA Norcross U19G - Aces0
 327602  TBD C   --    --  A2 vs A6Concorde Fire Cougars 5 vs.Roswell Germany1
 327629  Scott Hudgens Park  05:00 PM  1 A13 vs A1Atlanta Fire U - GRU19 - Vooris   vs.Fugees Soccer - GU17 
 327622  Rabbit Hill Park  05:00 PM  1 A8 vs A3GSA North 19U Girls - Bedillion/Hahn   vs.Lazers SC 

Bracket - Saturday, April 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 327653  Tophat Soccer Club  09:00 AM  1 A7 vs A15TopHat-99 Green 1 vs.UFA (P) Storm1
 327647  Scott Hudgens Park  11:00 AM  2 A13 vs A18Atlanta Fire U - GRU19 - Vooris 0 vs.LSA Chicacabras U19 - Coach Zaenglein7
 327651  East Roswell Park  12:30 PM  2 A6 vs A16Roswell Germany 0 vs.UFA (S) United1
 327650  LanierLand Park  01:00 PM  1 A11 vs A4UFA (M) Threshers 3F vs.NTH QP Fury
Forfeited Game
0
 327645  Gary Pirkle  04:30 PM  1 A14 vs A9All-In Futbol Club - GRU19 5 vs.PIKE U19G LADY CHEETAHS4
 327652  Pinckneyville Park - UFA Norcross  04:30 PM  4 A5 vs A10UFA Norcross U19G - Aces 1 vs.SSA Cobb 19U Girls Revolution-Cross2
 327646  PAC  05:00 PM  5 A3 vs A12Lazers SC 0 vs.All-In Futbol Club Black - GRU196

Bracket - Sunday, April 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 327649  Southeast Athletic Complex  10:30 AM  3 A1 vs A8Fugees Soccer - GU17 1 vs.GSA North 19U Girls - Bedillion/Hahn0
 327648  Henderson Park / Livsey Field  12:30 PM  6 A17 vs A2TYSA U19G Gilliam 0 vs.Concorde Fire Cougars2
 327643  Pike County Soccer Complex  03:30 PM  #1 A9 vs A5PIKE U19G LADY CHEETAHS 5F vs.UFA Norcross U19G - Aces
Forfeited Game
0
 327620  Scott Hudgens Park  05:00 PM  1 A13 vs A6Atlanta Fire U - GRU19 - Vooris 0 vs.Roswell Germany7

Bracket - Saturday, May 05, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 327655  Gary Pirkle  09:00 AM  1 A12 vs A2All-In Futbol Club Black - GRU19 3 vs.Concorde Fire Cougars0
 327657  Southeast Athletic Complex  10:30 AM  3 A1 vs A5Fugees Soccer - GU17   vs.UFA Norcross U19G - Aces 
 327662  LanierLand Park  01:00 PM  2 A16 vs A7UFA (S) United
Forfeited Game
 0 vs.TopHat-99 Green4F
 327656  Pike County Soccer Complex  01:00 PM  #1 A9 vs A13PIKE U19G LADY CHEETAHS   vs.Atlanta Fire U - GRU19 - Vooris 
 327658  Mudcreek  02:15 PM  MC 4 A10 vs A8SSA Cobb 19U Girls Revolution-Cross 0 vs.GSA North 19U Girls - Bedillion/Hahn1
 327659  Allen Creek  02:15 PM  2 A18 vs A17LSA Chicacabras U19 - Coach Zaenglein 4 vs.TYSA U19G Gilliam2
 327661  Grimes Bridge  02:15 PM  2 A6 vs A11Roswell Germany 0 vs.UFA (M) Threshers3
 327660  LanierLand Park  03:00 PM  2 A15 vs A4UFA (P) Storm 1 vs.NTH QP Fury1

Bracket - Sunday, May 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 327592  Gary Pirkle  11:00 AM  1 A12 vs A1All-In Futbol Club Black - GRU19 10 vs.Fugees Soccer - GU170
 327654  PAC  01:00 PM  5 A3 vs A14Lazers SC 3 vs.All-In Futbol Club - GRU195
 327588  Pike County Soccer Complex  01:00 PM  #1 A9 vs A7PIKE U19G LADY CHEETAHS   vs.TopHat-99 Green 
 327594  Fowler Park  03:00 PM  9 A16 vs A2UFA (S) United   vs.Concorde Fire Cougars 

Bracket - Monday, May 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 327573  Gary Pirkle  07:00 PM  2 A14 vs A12All-In Futbol Club - GRU19 0 vs.All-In Futbol Club Black - GRU199

Bracket - Saturday, May 12, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 327623  Fowler Park  05:00 PM  5 A18 vs A16LSA Chicacabras U19 - Coach Zaenglein 2 vs.UFA (S) United2






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.