Username: 
  Password: 
       

Team Schedules - U14 Coed Central/North/NW
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL W


Winner of bracket based on total points after round robin play.
Club
Info
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Total
Points
Tie Brkr
Goal Diff
Tie Brkr
Goals Against
 
Group W14 :   Team Name - SSA Cobb Boys 14U-Chelsea - 0Y160-11RB14-0069W-8  L-0  T-0
  40  30 5
 
Group W5 :   Team Name - SSA Paulding 14ub Dragons - 0Y160-63RB14-0008W-7  L-1  T-0
  35  24 11
 
Group W10 :   Team Name - SSA Cobb 14UB Impact - 0Y160-11RB14-0065W-5  L-2  T-1
  27  7 17
 
Group W12 :   Team Name - SSA Cobb 14UB United All Stars - 0Y160-11RB14-0067W-5  L-2  T-1
  27  6 20
 
Group W7 :   Team Name - SSA Paulding 14ub Raiders - 0Y160-63RB14-0010W-5  L-3  T-1
 27  2 27
 
Group W13 :   Team Name - SSA Cobb Boys 14U Atlanta United - 0Y160-11RB14-0068W-4  L-3  T-2
 24  8 23
 
Group W6 :   Team Name - SSA Paulding 14ub Magic - 0Y160-63RB14-0009W-3  L-3  T-1
   17  -2 27
 
Group W2 :   Team Name - Kennesaw Maveriks U14B Baltzell Lower T/Th 6pm - 0Y160-65RB14-0040W-2  L-4  T-1
   12  -7 30
 
Group W9 :   Team Name - SSA Cobb 14UB Galaxy - 0Y160-11RB14-0064W-2  L-4  T-0
    10  -5 26
 
Group W11 :   Team Name - SSA Cobb 14UB Revolution - 0Y160-11RB14-0066W-1  L-4  T-1
     -9 27
 
Group W3 :   Team Name - Kennesaw The Spartans U14B - 0Y160-65RB14-0041W-1  L-3  T-0
       -7 15
 
Group W8 :   Team Name - SSA Paulding 14ub Rebels - 0Y160-63RB14-0011W-0  L-4  T-1
      -10 19
 
Group W4 :   Team Name - SSA Paulding 14ub Barracudas - 0Y160-63RB14-0007W-0  L-5  T-1
     -20 38
 
Group W1 :   Team Name - Cartersville United U14B-Jason Parker AC Tanessa B - 0Y160-60RB14-0002W-0  L-5  T-0
      -17 25

Bracket - Saturday, September 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 628385  Mudcreek  09:00 AM  MC 2 W14 vs W3SSA Cobb Boys 14U-Chelsea 5 vs.Kennesaw The Spartans U14B0
 628388  Braly  09:00 AM  21 W6 vs W11SSA Paulding 14ub Magic 3 vs.SSA Cobb 14UB Revolution3
 628389  Braly  11:00 AM  21 W7 vs W10SSA Paulding 14ub Raiders 0 vs.SSA Cobb 14UB Impact2
 628386  Braly  01:00 PM  4 W4 vs W13SSA Paulding 14ub Barracudas 2 vs.SSA Cobb Boys 14U Atlanta United7
 628384  Adams Park  01:30 PM  1 W2 vs W1Kennesaw Maveriks U14B Baltzell Lower T/Th 6pm 3 vs.Cartersville United U14B-Jason Parker AC Tanessa B1
 628387  Braly  03:00 PM  4 W5 vs W12SSA Paulding 14ub Dragons 4 vs.SSA Cobb 14UB United All Stars0

Bracket - Saturday, September 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 628397  Tramore  09:00 AM  10 W9 vs W10SSA Cobb 14UB Galaxy 4 vs.SSA Cobb 14UB Impact1
 628394  Tramore  10:30 AM  10 W13 vs W6SSA Cobb Boys 14U Atlanta United 8 vs.SSA Paulding 14ub Magic0
 628391  Adams Park  01:00 PM  1 W3 vs W1Kennesaw The Spartans U14B   vs.Cartersville United U14B-Jason Parker AC Tanessa B 
 628392  Braly  03:00 PM  4 W4 vs W2SSA Paulding 14ub Barracudas 1 vs.Kennesaw Maveriks U14B Baltzell Lower T/Th 6pm6
 628393  Braly  03:00 PM  21 W5 vs W14SSA Paulding 14ub Dragons 3 vs.SSA Cobb Boys 14U-Chelsea5

Bracket - Sunday, September 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 628396  Braly  01:00 PM  21 W8 vs W11SSA Paulding 14ub Rebels 1 vs.SSA Cobb 14UB Revolution2
 628395  Braly  03:00 PM  21 W7 vs W12SSA Paulding 14ub Raiders 6 vs.SSA Cobb 14UB United All Stars3

Bracket - Saturday, September 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 628403  Mudcreek  09:00 AM  MC 3 W9 vs W12SSA Cobb 14UB Galaxy 0 vs.SSA Cobb 14UB United All Stars1
 628398  Braly  11:00 AM  4 W4 vs W1SSA Paulding 14ub Barracudas   vs.Cartersville United U14B-Jason Parker AC Tanessa B 
 628402  Braly  03:00 PM  4 W8 vs W13SSA Paulding 14ub Rebels 2 vs.SSA Cobb Boys 14U Atlanta United7

Bracket - Saturday, October 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 628409  Mudcreek  08:45 AM  MC 3 W9 vs W14SSA Cobb 14UB Galaxy 0 vs.SSA Cobb Boys 14U-Chelsea10
 628410  Mudcreek  10:15 AM  MC 3 W13 vs W10SSA Cobb Boys 14U Atlanta United 4 vs.SSA Cobb 14UB Impact0
 628411  Mudcreek  11:45 AM  MC 3 W11 vs W12SSA Cobb 14UB Revolution 1 vs.SSA Cobb 14UB United All Stars4
 628408  Adams Park  01:30 PM  1 W2 vs W8Kennesaw Maveriks U14B Baltzell Lower T/Th 6pm   vs.SSA Paulding 14ub Rebels 
 628405  Cartersville Soccer Complex (CSC)  03:00 PM  3 W1 vs W5Cartersville United U14B-Jason Parker AC Tanessa B 0 vs.SSA Paulding 14ub Dragons5
 628406  Braly  03:00 PM  4 W6 vs W4SSA Paulding 14ub Magic 6 vs.SSA Paulding 14ub Barracudas2
 628407  Braly  05:00 PM  4 W7 vs W3SSA Paulding 14ub Raiders 3 vs.Kennesaw The Spartans U14B2

Bracket - Sunday, October 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 628400  Adams Park  01:00 PM  1 W2 vs W6Kennesaw Maveriks U14B Baltzell Lower T/Th 6pm 2 vs.SSA Paulding 14ub Magic4
 628390  Braly  05:00 PM  21 W8 vs W9SSA Paulding 14ub Rebels   vs.SSA Cobb 14UB Galaxy 

Bracket - Saturday, October 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 628412  Braly  09:00 AM  4 W6 vs W1SSA Paulding 14ub Magic 5 vs.Cartersville United U14B-Jason Parker AC Tanessa B2
 628413  Braly  09:00 AM  21 W7 vs W5SSA Paulding 14ub Raiders 2 vs.SSA Paulding 14ub Dragons6
 628417  Tramore  10:30 AM  11 W11 vs W14SSA Cobb 14UB Revolution 1 vs.SSA Cobb Boys 14U-Chelsea13
 628418  Tramore  11:00 AM  10 W12 vs W13SSA Cobb 14UB United All Stars 3 vs.SSA Cobb Boys 14U Atlanta United3
 628415  Adams Park  03:00 PM  1 W3 vs W9Kennesaw The Spartans U14B   vs.SSA Cobb 14UB Galaxy 
 628414  Braly  05:00 PM  4 W8 vs W4SSA Paulding 14ub Rebels 1 vs.SSA Paulding 14ub Barracudas1

Bracket - Sunday, October 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 628416  Noonday Park  01:00 PM  12 W2 vs W10Kennesaw Maveriks U14B Baltzell Lower T/Th 6pm 5 vs.SSA Cobb 14UB Impact5
 628399  Adams Park  01:00 PM  1 W3 vs W5Kennesaw The Spartans U14B 2 vs.SSA Paulding 14ub Dragons5

Bracket - Saturday, October 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 628425  Tramore  09:00 AM  10 W13 vs W14SSA Cobb Boys 14U Atlanta United 0 vs.SSA Cobb Boys 14U-Chelsea7
 628424  Tramore  10:30 AM  10 W12 vs W2SSA Cobb 14UB United All Stars 5 vs.Kennesaw Maveriks U14B Baltzell Lower T/Th 6pm2
 628423  Tramore  12:00 PM  10 W11 vs W3SSA Cobb 14UB Revolution   vs.Kennesaw The Spartans U14B 
 628422  Tramore  01:30 PM  10 W10 vs W4SSA Cobb 14UB Impact 7 vs.SSA Paulding 14ub Barracudas1
 628419  Cartersville Soccer Complex (CSC)  03:00 PM  3 W1 vs W7Cartersville United U14B-Jason Parker AC Tanessa B 1 vs.SSA Paulding 14ub Raiders6
 628420  Braly  05:00 PM  21 W6 vs W8SSA Paulding 14ub Magic   vs.SSA Paulding 14ub Rebels 

Bracket - Sunday, October 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 628421  Braly  03:00 PM  4 W5 vs W9SSA Paulding 14ub Dragons 8 vs.SSA Cobb 14UB Galaxy0

Bracket - Saturday, October 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 628431  Adams Park  01:00 PM  1 W3 vs W13Kennesaw The Spartans U14B 3 vs.SSA Cobb Boys 14U Atlanta United2
 628426  Braly  03:00 PM  4 W8 vs W1SSA Paulding 14ub Rebels   vs.Cartersville United U14B-Jason Parker AC Tanessa B 

Bracket - Friday, November 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 628404  Mudcreek  07:00 PM  MC 3 W10 vs W11SSA Cobb 14UB Impact 2 vs.SSA Cobb 14UB Revolution0

Bracket - Saturday, November 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 628437  Mudcreek  10:00 AM  MC 2 W13 vs W5SSA Cobb Boys 14U Atlanta United 0 vs.SSA Paulding 14ub Dragons3
 628438  Mudcreek  11:30 AM  MC 2 W14 vs W4SSA Cobb Boys 14U-Chelsea 11 vs.SSA Paulding 14ub Barracudas0
 628434  Tramore  12:15 PM  10 W10 vs W8SSA Cobb 14UB Impact 4 vs.SSA Paulding 14ub Rebels2
 628439  Adams Park  01:30 PM  1 W2 vs W3Kennesaw Maveriks U14B Baltzell Lower T/Th 6pm   vs.Kennesaw The Spartans U14B 
 628442  Tramore  02:15 PM  10 W12 vs W8SSA Cobb 14UB United All Stars 5 vs.SSA Paulding 14ub Rebels2
 628433  Cartersville Soccer Complex (CSC)  03:00 PM  3 W1 vs W9Cartersville United U14B-Jason Parker AC Tanessa B 0 vs.SSA Cobb 14UB Galaxy6
 628435  Mudcreek  03:00 PM  MC 2 W11 vs W7SSA Cobb 14UB Revolution 3 vs.SSA Paulding 14ub Raiders4
 628436  Mudcreek  06:00 PM  MC 3 W12 vs W6SSA Cobb 14UB United All Stars 5 vs.SSA Paulding 14ub Magic2

Bracket - Sunday, November 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 628432  Mudcreek  01:00 PM  MC 2 W14 vs W2SSA Cobb Boys 14U-Chelsea 7 vs.Kennesaw Maveriks U14B Baltzell Lower T/Th 6pm1
 628429  Mudcreek  01:30 PM  MC 4 W11 vs W5SSA Cobb 14UB Revolution   vs.SSA Paulding 14ub Dragons 
 628427  Tramore  01:30 PM  11 W9 vs W7SSA Cobb 14UB Galaxy 3 vs.SSA Paulding 14ub Raiders6
 628430  Mudcreek  02:45 PM  MC 2 W12 vs W4SSA Cobb 14UB United All Stars   vs.SSA Paulding 14ub Barracudas 
 628428  Tramore  03:00 PM  11 W10 vs W6SSA Cobb 14UB Impact 5 vs.SSA Paulding 14ub Magic1

Bracket - Friday, November 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 628401  Mudcreek  07:00 PM  MC 2 W14 vs W7SSA Cobb Boys 14U-Chelsea 4 vs.SSA Paulding 14ub Raiders0

Bracket - Saturday, November 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 628440  Cartersville Soccer Complex (CSC)  11:00 AM  3 W1 vs W10Cartersville United U14B-Jason Parker AC Tanessa B   vs.SSA Cobb 14UB Impact 
 628444  Braly  05:00 PM  21 W6 vs W14SSA Paulding 14ub Magic   vs.SSA Cobb Boys 14U-Chelsea 

Bracket - Sunday, November 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 628443  Braly  11:00 AM  4 W7 vs W13SSA Paulding 14ub Raiders 3 vs.SSA Cobb Boys 14U Atlanta United3
 628445  Braly  01:00 PM  21 W5 vs W2SSA Paulding 14ub Dragons 7 vs.Kennesaw Maveriks U14B Baltzell Lower T/Th 6pm2
 628446  Braly  03:00 PM  21 W4 vs W3SSA Paulding 14ub Barracudas   vs.Kennesaw The Spartans U14B 
 628441  Tramore  03:30 PM  11 W9 vs W11SSA Cobb 14UB Galaxy   vs.SSA Cobb 14UB Revolution