Username: 
  Password: 
       

Spring 2018 Athena / Classic / RPL / RIAS
Team Schedules - B13U Classic III East
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=9136E859-1E6C-4299-AD31-0EB547F2A9D3&tournamentguid=A6AB492E-73BA-4C48-A310-41FCC50D6D0E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A5 : BFC - 05B Elite- CL III E555205555555-052 26  17  3 0
 A3 : DDYSC 05 Wolves Elite- CL III E525550055555-047 23  13  4 0
 A8 : UFA Lawrenceville 05B Red- CL III E252050555555-044 14  19  5 1
 A4 : Atlanta Fire - U13B Gold (2005)- CL III E055255005555-042 20  13  0 0
 A11 : GSA 06B Premier - CL III E552220555550-041 13  16  5 0
 A13 : Augusta Arsenal 06 Gold - 12UAcad - CL III E555052505250-039 12  16  1 0
 A7 : ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL III E520522552005-033 -1  27  1 0
 A9 : Lanier Sharks 05B- CL III E520255050000-024 -9  27  1 0
 A12 : Atlanta Fire - U13B Silver (2005) - CL III E022005005500-019 -12  32  0 0
 A6 : UFA Milton 05B Gold- CL III E025000050500-017 -14  41  3 0
 A1 : Augusta Arsenal 05 Gold - CL III E000000055002-012 -15  34  3 0
 A2 : Concorde Fire AIS Black - CL III E5020000-40002-05 -24  40  0 0
 A10 : GSA North 05B Red- CL III E000000000000-00 -33  44  0 1

Bracket - Saturday, March 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 312281  Oglethorpe Salamone  10:00 AM  1 A5 vs A12BFC - 05B Elite- CL III E 4 vs.Atlanta Fire - U13B Silver (2005) - CL III E2
 312285  Holland Sports Complex  11:00 AM  4 A7 vs A10ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL III E 3 vs.GSA North 05B Red- CL III E2
 312283  Scott Hudgens Park  01:00 PM  2 A4 vs A13Atlanta Fire - U13B Gold (2005)- CL III E 0 vs.Augusta Arsenal 06 Gold - 12UAcad - CL III E1

Bracket - Sunday, March 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 312291  Wade Walker Park  02:00 PM  2 A3 vs A1DDYSC 05 Wolves Elite- CL III E 5 vs.Augusta Arsenal 05 Gold - CL III E0
 312286  Augusta Soccer Park  03:00 PM  1 A13 vs A6Augusta Arsenal 06 Gold - 12UAcad - CL III E 6 vs.UFA Milton 05B Gold- CL III E0
 312289  Allen Creek  03:00 PM  3 A9 vs A10Lanier Sharks 05B- CL III E 2 vs.GSA North 05B Red- CL III E0
 312288  Scott Hudgens Park  04:30 PM  1 A12 vs A7Atlanta Fire - U13B Silver (2005) - CL III E 2 vs.ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL III E2

Bracket - Saturday, March 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 312294  Rabbit Hill Park  09:00 AM  3 A10 vs A11GSA North 05B Red- CL III E 0 vs.GSA 06B Premier - CL III E1
 312295  Allen Creek  10:45 AM  3 A9 vs A12Lanier Sharks 05B- CL III E 1 vs.Atlanta Fire - U13B Silver (2005) - CL III E1

Bracket - Sunday, March 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 312300  Rabbit Hill Park  11:00 AM  1 A11 vs A12GSA 06B Premier - CL III E 6 vs.Atlanta Fire - U13B Silver (2005) - CL III E2

Bracket - Saturday, March 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 312306  Rabbit Hill Park  09:00 AM  1 A10 vs A2GSA North 05B Red- CL III E 0 vs.Concorde Fire AIS Black - CL III E4
 312305  Scott Hudgens Park  01:00 PM  1 A12 vs A13Atlanta Fire - U13B Silver (2005) - CL III E 0 vs.Augusta Arsenal 06 Gold - 12UAcad - CL III E3
 312304  Oglethorpe Salamone  02:00 PM  1 A5 vs A7BFC - 05B Elite- CL III E 5 vs.ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL III E0

Bracket - Sunday, March 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 312312  Scott Hudgens Park  11:00 AM  1 A12 vs A2Atlanta Fire - U13B Silver (2005) - CL III E 4 vs.Concorde Fire AIS Black - CL III E1
 312310  United Sports Complex  11:00 AM  2 A6 vs A8UFA Milton 05B Gold- CL III E 2 vs.UFA Lawrenceville 05B Red- CL III E2
 312315  Oglethorpe Salamone  01:00 PM  1 A5 vs A9BFC - 05B Elite- CL III E 4 vs.Lanier Sharks 05B- CL III E1
 312311  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 A10 vs A4GSA North 05B Red- CL III E 0 vs.Atlanta Fire - U13B Gold (2005)- CL III E2
 312313  Holland Sports Complex  04:00 PM  3 A7 vs A1ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL III E 4 vs.Augusta Arsenal 05 Gold - CL III E3
 312314  GSA  04:30 PM  Spen A11 vs A3GSA 06B Premier - CL III E 1 vs.DDYSC 05 Wolves Elite- CL III E1

Bracket - Saturday, March 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 312320  Scott Hudgens Park  09:00 AM  2 A12 vs A4Atlanta Fire - U13B Silver (2005) - CL III E 1 vs.Atlanta Fire - U13B Gold (2005)- CL III E4
 312318  Augusta Soccer Park  12:00 PM  1 A1 vs A8Augusta Arsenal 05 Gold - CL III E 2 vs.UFA Lawrenceville 05B Red- CL III E3
 312319  Rabbit Hill Park  01:00 PM  2 A10 vs A6GSA North 05B Red- CL III E 0 vs.UFA Milton 05B Gold- CL III E2
 312321  Wade Walker Park  01:00 PM  10 A3 vs A13DDYSC 05 Wolves Elite- CL III E 2 vs.Augusta Arsenal 06 Gold - 12UAcad - CL III E0
 312317  Holland Sports Complex  01:00 PM  3 A7 vs A9ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL III E 2 vs.Lanier Sharks 05B- CL III E2
 312316  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 A11 vs A5GSA 06B Premier - CL III E 2 vs.BFC - 05B Elite- CL III E2

Bracket - Sunday, March 25, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 312322  Augusta Soccer Park  01:00 PM  1 A13 vs A5Augusta Arsenal 06 Gold - 12UAcad - CL III E 4 vs.BFC - 05B Elite- CL III E0
 312325  Allen Creek  03:00 PM  1 A9 vs A1Lanier Sharks 05B- CL III E 2 vs.Augusta Arsenal 05 Gold - CL III E0

Bracket - Saturday, April 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 312352  Ridgeview Charter School  10:45 AM  1 A2 vs A13Concorde Fire AIS Black - CL III E 2 vs.Augusta Arsenal 06 Gold - 12UAcad - CL III E2
 312354  Holland Sports Complex  11:00 AM  3 A7 vs A8ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL III E 3 vs.UFA Lawrenceville 05B Red- CL III E3
 312357  Scott Hudgens Park  01:30 PM  1 A4 vs A11Atlanta Fire - U13B Gold (2005)- CL III E 1 vs.GSA 06B Premier - CL III E1
 312356  Allen Creek  02:15 PM  1 A9 vs A6Lanier Sharks 05B- CL III E 4 vs.UFA Milton 05B Gold- CL III E1
 312353  Wade Walker Park  03:00 PM  2 A3 vs A12DDYSC 05 Wolves Elite- CL III E 4 vs.Atlanta Fire - U13B Silver (2005) - CL III E0
 312355  Oglethorpe Salamone  04:30 PM  1 A5 vs A10BFC - 05B Elite- CL III E 6 vs.GSA North 05B Red- CL III E2

Bracket - Friday, April 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 312327  Holland Sports Complex  07:00 PM  4 A7 vs A11ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL III E 2 vs.GSA 06B Premier - CL III E0

Bracket - Saturday, April 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 312350  Rabbit Hill Park  09:00 AM  1 A10 vs A3GSA North 05B Red- CL III E 1 vs.DDYSC 05 Wolves Elite- CL III E2
 312346  Ridgeview Charter School  10:00 AM  1 A2 vs A11Concorde Fire AIS Black - CL III E 0 vs.GSA 06B Premier - CL III E4
 312351  Augusta Soccer Park  12:00 PM  1 A13 vs A1Augusta Arsenal 06 Gold - 12UAcad - CL III E 2 vs.Augusta Arsenal 05 Gold - CL III E1
 312348  United Sports Complex  01:00 PM  2 A6 vs A7UFA Milton 05B Gold- CL III E 0 vs.ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL III E2
 312347  Oglethorpe Salamone  03:00 PM  1 A5 vs A8BFC - 05B Elite- CL III E 3 vs.UFA Lawrenceville 05B Red- CL III E1
 312349  Allen Creek  04:00 PM  3 A9 vs A4Lanier Sharks 05B- CL III E 0 vs.Atlanta Fire - U13B Gold (2005)- CL III E2

Bracket - Sunday, April 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 312340  United Sports Complex  11:00 AM  2 A6 vs A5UFA Milton 05B Gold- CL III E 1 vs.BFC - 05B Elite- CL III E4
 312342  Ridgeview Charter School  12:45 PM  1 A2 vs A9Concorde Fire AIS Black - CL III E 2 vs.Lanier Sharks 05B- CL III E3
 312344  Augusta Soccer Park  01:00 PM  1 A13 vs A11Augusta Arsenal 06 Gold - 12UAcad - CL III E 2 vs.GSA 06B Premier - CL III E3
 312345  Rhodes Jordan Park  01:00 PM  3 A8 vs A3UFA Lawrenceville 05B Red- CL III E 3 vs.DDYSC 05 Wolves Elite- CL III E1
 312341  Augusta Soccer Park  03:00 PM  1 A1 vs A12Augusta Arsenal 05 Gold - CL III E 1 vs.Atlanta Fire - U13B Silver (2005) - CL III E3

Bracket - Saturday, April 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 312335  Augusta Soccer Park  12:00 PM  6 A13 vs A9Augusta Arsenal 06 Gold - 12UAcad - CL III E 3 vs.Lanier Sharks 05B- CL III E2
 312296  Wade Walker Park  01:00 PM  10 A3 vs A5DDYSC 05 Wolves Elite- CL III E 0 vs.BFC - 05B Elite- CL III E5
 312338  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 A11 vs A1GSA 06B Premier - CL III E 2 vs.Augusta Arsenal 05 Gold - CL III E0
 312336  Scott Hudgens Park  03:00 PM  2 A12 vs A10Atlanta Fire - U13B Silver (2005) - CL III E 5 vs.GSA North 05B Red- CL III E0
 312308  Rhodes Jordan Park  03:00 PM  3 A8 vs A4UFA Lawrenceville 05B Red- CL III E 1 vs.Atlanta Fire - U13B Gold (2005)- CL III E5

Bracket - Sunday, April 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 312337  Scott Hudgens Park  09:00 AM  5 A4 vs A5Atlanta Fire - U13B Gold (2005)- CL III E 3 vs.BFC - 05B Elite- CL III E4
 312332  Augusta Soccer Park  01:00 PM  6 A1 vs A10Augusta Arsenal 05 Gold - CL III E 8 vs.GSA North 05B Red- CL III E0
 312333  Scott Hudgens Park  01:00 PM  2 A12 vs A8Atlanta Fire - U13B Silver (2005) - CL III E 1 vs.UFA Lawrenceville 05B Red- CL III E4
 312329  Augusta Soccer Park  03:00 PM  6 A13 vs A7Augusta Arsenal 06 Gold - 12UAcad - CL III E 2 vs.ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL III E2
 312328  Scott Hudgens Park  03:00 PM  2 A4 vs A3Atlanta Fire - U13B Gold (2005)- CL III E 1 vs.DDYSC 05 Wolves Elite- CL III E4
 312309  Augusta Soccer Park  05:00 PM  6 A1 vs A6Augusta Arsenal 05 Gold - CL III E 3 vs.UFA Milton 05B Gold- CL III E2

Bracket - Friday, May 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 312343  Bunten Road Park  06:30 PM  2 A4 vs A7Atlanta Fire - U13B Gold (2005)- CL III E 3 vs.ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL III E0
 312326  United Sports Complex  07:45 PM  2 A6 vs A12UFA Milton 05B Gold- CL III E 2 vs.Atlanta Fire - U13B Silver (2005) - CL III E0
 312282  Rhodes Jordan Park  08:00 PM  3 A8 vs A9UFA Lawrenceville 05B Red- CL III E 4 vs.Lanier Sharks 05B- CL III E0

Bracket - Saturday, May 05, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 312299  United Sports Complex  11:00 AM  2 A6 vs A4UFA Milton 05B Gold- CL III E 1 vs.Atlanta Fire - U13B Gold (2005)- CL III E7
 312303  Wade Walker Park  01:00 PM  10 A3 vs A7DDYSC 05 Wolves Elite- CL III E 5 vs.ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL III E0
 312301  Rhodes Jordan Park  01:00 PM  3 A8 vs A2UFA Lawrenceville 05B Red- CL III E 1 vs.Concorde Fire AIS Black - CL III E0
 312331  Rabbit Hill Park  03:00 PM  2 A11 vs A9GSA 06B Premier - CL III E 4 vs.Lanier Sharks 05B- CL III E0

Bracket - Sunday, May 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 312302  Rabbit Hill Park  11:00 AM  1 A10 vs A13GSA North 05B Red- CL III E 0 vs.Augusta Arsenal 06 Gold - 12UAcad - CL III E4
 312292  United Sports Complex  12:00 PM  2 A6 vs A2UFA Milton 05B Gold- CL III E 4 vs.Concorde Fire AIS Black - CL III E0
 312293  Augusta Soccer Park  01:00 PM  1 A1 vs A4Augusta Arsenal 05 Gold - CL III E 0 vs.Atlanta Fire - U13B Gold (2005)- CL III E5
 312298  Augusta Soccer Park  03:00 PM  1 A1 vs A5Augusta Arsenal 05 Gold - CL III E 1 vs.BFC - 05B Elite- CL III E4
 312297  Rhodes Jordan Park  03:00 PM  3 A8 vs A13UFA Lawrenceville 05B Red- CL III E 4 vs.Augusta Arsenal 06 Gold - 12UAcad - CL III E1
 312307  Allen Creek  03:00 PM  3 A9 vs A3Lanier Sharks 05B- CL III E 1 vs.DDYSC 05 Wolves Elite- CL III E4

Bracket - Friday, May 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 312323  Rhodes Jordan Park  07:30 PM  2 A8 vs A10UFA Lawrenceville 05B Red- CL III E 5 vs.GSA North 05B Red- CL III E0
 312280  United Sports Complex  07:45 PM  2 A6 vs A11UFA Milton 05B Gold- CL III E 3 vs.GSA 06B Premier - CL III E4

Bracket - Saturday, May 12, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 312339  Holland Sports Complex  09:00 AM  3 A7 vs A2ATHENS UNITED 05 BOYS BLACK- CL III E 4F vs.Concorde Fire AIS Black - CL III E
Forfeited Game
0
 312334  Wade Walker Park  03:00 PM  2 A3 vs A6DDYSC 05 Wolves Elite- CL III E 9 vs.UFA Milton 05B Gold- CL III E1

Bracket - Sunday, May 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 312330  Ridgeview Charter School  12:30 PM  1 A2 vs A5Concorde Fire AIS Black - CL III E 0 vs.BFC - 05B Elite- CL III E5

Bracket - Friday, May 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 312324  TBD C   --    --  A2 vs A3Concorde Fire AIS Black - CL III E 0 vs.DDYSC 05 Wolves Elite- CL III E8
 312290  Rabbit Hill Park  07:45 PM  Turf A11 vs A8GSA 06B Premier - CL III E 1 vs.UFA Lawrenceville 05B Red- CL III E3

Bracket - Saturday, May 19, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 312287  Ridgeview Charter School  11:45 AM  1 A2 vs A4Concorde Fire AIS Black - CL III E 0 vs.Atlanta Fire - U13B Gold (2005)- CL III E3

Bracket - Sunday, May 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 312284  Augusta Soccer Park  11:30 AM  1 A1 vs A2Augusta Arsenal 05 Gold - CL III E 2 vs.Concorde Fire AIS Black - CL III E2






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.