Username: 
  Password: 
US Youth Soccer

Team Schedules - 16U Girls
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- 1 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
 A8 : UFA-F (M) Reign33333     15 31  2  1 0
 A1 : Alpharetta/Roswell Denver10333     10 8  4  0 0
 A5 : Steamers FC - GR16U - Godson3330      9 4  3  0 0
 A11 : UFA-F (P) Spirit330       6 14  5  0 0
 A10 : UFA-F (P) Fusion0033      6 1  8  0 0
 A7 : UFA Norcross U16G Mundo Feliz0303      6 -1  13  0 0
 A3 : GSA North Recreation - 16UG Hutchinson3030      6 -2  6  0 0
 A2 : Atlanta Fire Morris u16g10300     4 -9  15  0 0
 A4 : GSA North Recreation - 16UG Le03001     4 -24  30  0 0
 A9 : UFA-F (M) Warriors3000      3 -11  16  0 0
 A6 : UFA Norcross U16G Lyons00001     1 -11  17  0 0

Bracket - Saturday, March 06, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 820948  Bethesda Park  11:00 AM  Bute A5 vs A10Steamers FC - GR16U - Godson 1 vs.UFA-F (P) Fusion0
 820947  Pinckneyville Park - UFA Norcross  02:00 PM  4 A6 vs A9UFA Norcross U16G Lyons 3 vs.UFA-F (M) Warriors4
 820950  Pinckneyville Park - UFA Norcross  04:00 PM  4 A7 vs A8UFA Norcross U16G Mundo Feliz 1 vs.UFA-F (M) Reign6
 820949  Webb Bridge Park  04:15 PM  1 A1 vs A2Alpharetta/Roswell Denver 2 vs.Atlanta Fire Morris u16g2
 820946  Rabbit Hill Park  07:00 PM  1 A4 vs A11GSA North Recreation - 16UG Le 0 vs.UFA-F (P) Spirit11

Bracket - Saturday, March 13, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 820954  Rabbit Hill Park  09:00 AM  1 A3 vs A1GSA North Recreation - 16UG Hutchinson 2 vs.Alpharetta/Roswell Denver0
 820952  Fowler Park  11:00 AM  9 A10 vs A7UFA-F (P) Fusion 2 vs.UFA Norcross U16G Mundo Feliz5
 820953  Scott Hudgens Park  11:00 AM  3 A2 vs A4Atlanta Fire Morris u16g 2 vs.GSA North Recreation - 16UG Le3
 820955  Fowler Park  01:00 PM  9 A8 vs A9UFA-F (M) Reign 7 vs.UFA-F (M) Warriors0
 820951  Fowler Park  03:00 PM  9 A11 vs A6UFA-F (P) Spirit 7 vs.UFA Norcross U16G Lyons0

Bracket - Saturday, March 20, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 820956  Bethesda Park  11:00 AM  Bute A5 vs A3Steamers FC - GR16U - Godson 2 vs.GSA North Recreation - 16UG Hutchinson0
 820957  Fowler Park  11:00 AM  9 A8 vs A11UFA-F (M) Reign 5 vs.UFA-F (P) Spirit1
 820958  Summerour Middle School  01:00 PM  1 A6 vs A2UFA Norcross U16G Lyons 0 vs.Atlanta Fire Morris u16g1
 820959  Fowler Park  01:00 PM  9 A9 vs A10UFA-F (M) Warriors 1 vs.UFA-F (P) Fusion5
 820960  Grimes Bridge  04:00 PM  1 A1 vs A4Alpharetta/Roswell Denver 7 vs.GSA North Recreation - 16UG Le0

Bracket - Sunday, March 21, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 820968  Pinckneyville Park - UFA Norcross  01:00 PM  3 A6 vs A1UFA Norcross U16G Lyons 0 vs.Alpharetta/Roswell Denver2
 820966  Fowler Park  01:00 PM  9 A9 vs A3UFA-F (M) Warriors 0 vs.GSA North Recreation - 16UG Hutchinson1
 820969  Fowler Park  03:00 PM  9 A10 vs A2UFA-F (P) Fusion 2 vs.Atlanta Fire Morris u16g1
 820967  Pinckneyville Park - UFA Norcross  05:00 PM  4 A7 vs A5UFA Norcross U16G Mundo Feliz 2 vs.Steamers FC - GR16U - Godson4
 820970  Fowler Park  05:00 PM  9 A8 vs A4UFA-F (M) Reign 7 vs.GSA North Recreation - 16UG Le0

Bracket - Saturday, March 27, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 820964  Scott Hudgens Park  10:00 AM  3 A2 vs A8Atlanta Fire Morris u16g 0 vs.UFA-F (M) Reign8
 820965  Rabbit Hill Park  01:00 PM  1 A4 vs A6GSA North Recreation - 16UG Le 3 vs.UFA Norcross U16G Lyons3
 820962  Pinckneyville Park - UFA Norcross  01:00 PM  3 A7 vs A3UFA Norcross U16G Mundo Feliz 4 vs.GSA North Recreation - 16UG Hutchinson1
 820963  Webb Bridge Park  05:15 PM  1 A1 vs A5Alpharetta/Roswell Denver 1 vs.Steamers FC - GR16U - Godson0
 820961  LanierLand Park  07:00 PM  3 A10 vs A11UFA-F (P) Fusion   vs.UFA-F (P) Spirit 

Bracket - Saturday, April 17, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 820980  Fowler Park  09:00 AM  9 A10 vs A6UFA-F (P) Fusion   vs.UFA Norcross U16G Lyons 
 820978  Rabbit Hill Park  09:00 AM  1 A3 vs A2GSA North Recreation - 16UG Hutchinson   vs.Atlanta Fire Morris u16g 
 820976  Fowler Park  03:00 PM  5 A11 vs A5UFA-F (P) Spirit   vs.Steamers FC - GR16U - Godson 
 820977  Alpharetta North Park  04:00 PM  1 A1 vs A8Alpharetta/Roswell Denver   vs.UFA-F (M) Reign 
 820979  Fowler Park  05:00 PM  5 A9 vs A7UFA-F (M) Warriors   vs.UFA Norcross U16G Mundo Feliz 

Bracket - Sunday, April 18, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 820975  Rabbit Hill Park  01:00 PM  2 A3 vs A11GSA North Recreation - 16UG Hutchinson   vs.UFA-F (P) Spirit 
 820971  Rabbit Hill Park  01:00 PM  1 A4 vs A10GSA North Recreation - 16UG Le   vs.UFA-F (P) Fusion 
 820974  Pinckneyville Park - UFA Norcross  01:00 PM  3 A7 vs A1UFA Norcross U16G Mundo Feliz   vs.Alpharetta/Roswell Denver 
 820972  Fowler Park  01:00 PM  5 A8 vs A6UFA-F (M) Reign   vs.UFA Norcross U16G Lyons 
 820973  Fowler Park  03:00 PM  5 A9 vs A5UFA-F (M) Warriors   vs.Steamers FC - GR16U - Godson 

Bracket - Saturday, April 24, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 820984  Fowler Park  09:00 AM  5 A10 vs A8UFA-F (P) Fusion   vs.UFA-F (M) Reign 
 820983  Fowler Park  11:00 AM  5 A11 vs A7UFA-F (P) Spirit   vs.UFA Norcross U16G Mundo Feliz 
 820985  Bunten Road Park  01:00 PM  1 A2 vs A5Atlanta Fire Morris u16g   vs.Steamers FC - GR16U - Godson 
 820981  Rabbit Hill Park  01:00 PM  1 A3 vs A4GSA North Recreation - 16UG Hutchinson   vs.GSA North Recreation - 16UG Le 
 820982  Fowler Park  01:00 PM  5 A9 vs A1UFA-F (M) Warriors   vs.Alpharetta/Roswell Denver 

Bracket - Saturday, May 01, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 820986  Bethesda Park  09:00 AM  Park A5 vs A4Steamers FC - GR16U - Godson   vs.GSA North Recreation - 16UG Le 
 820987  Grimes Bridge  11:45 AM  1 A1 vs A10Alpharetta/Roswell Denver   vs.UFA-F (P) Fusion 
 820990  Summerour Middle School  01:00 PM  1 A6 vs A3UFA Norcross U16G Lyons   vs.GSA North Recreation - 16UG Hutchinson 
 820988  Fowler Park  03:00 PM  5 A11 vs A9UFA-F (P) Spirit   vs.UFA-F (M) Warriors 
 820989  Pinckneyville Park - UFA Norcross  03:00 PM  3 A7 vs A2UFA Norcross U16G Mundo Feliz   vs.Atlanta Fire Morris u16g 

Bracket - Saturday, May 08, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 820991  LanierLand Park  09:00 AM  3 A8 vs A3UFA-F (M) Reign   vs.GSA North Recreation - 16UG Hutchinson 
 820993  Bethesda Park  11:00 AM  Bute A5 vs A6Steamers FC - GR16U - Godson   vs.UFA Norcross U16G Lyons 
 820992  LanierLand Park  01:00 PM  3 A11 vs A1UFA-F (P) Spirit   vs.Alpharetta/Roswell Denver 
 820994  Rabbit Hill Park  01:00 PM  1 A4 vs A7GSA North Recreation - 16UG Le   vs.UFA Norcross U16G Mundo Feliz 
 820995  LanierLand Park  05:00 PM  4 A9 vs A2UFA-F (M) Warriors   vs.Atlanta Fire Morris u16g 

Bracket - Saturday, May 15, 2021
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 820997  Bunten Road Park  09:00 AM  1 A2 vs A11Atlanta Fire Morris u16g   vs.UFA-F (P) Spirit 
 821000  Bethesda Park  09:00 AM  Bute A5 vs A8Steamers FC - GR16U - Godson   vs.UFA-F (M) Reign 
 820996  Summerour Middle School  09:00 AM  1 A6 vs A7UFA Norcross U16G Lyons   vs.UFA Norcross U16G Mundo Feliz 
 820998  Rabbit Hill Park  11:00 AM  2 A3 vs A10GSA North Recreation - 16UG Hutchinson   vs.UFA-F (P) Fusion 
 820999  Rabbit Hill Park  01:00 PM  1 A4 vs A9GSA North Recreation - 16UG Le   vs.UFA-F (M) Warriors