Username: 
  Password: 
       

Spring 2018 Athena / Classic / RPL / RIAS
Team Schedules - G13U Athena C East
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=AF14C8FC-8302-4A20-BED5-7B979BCBB06C&tournamentguid=A6AB492E-73BA-4C48-A310-41FCC50D6D0E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL C      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- C 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 C1 : ATHENS UNITED 05 GIRLS GOLD - Ath C E55550255555-047 19  3  0 0
 C12 : Effingham United 05 - G13U - Ath C E55525225555-046 18  5  0 0
 C9 : NTH TopHat 05 Blue TH- Ath C E05255055555-042 14  7  0 0
 C5 : NGA 05G - Ath C E05255505550-037 10  12  0 0
 C2 : Lady Chiefs Premier 05 - Ath C E50255502552-036 4  11  0 0
 C6 : RYSA Lady Revolution 05 Blue - Ath C E20052550020-021 -2  22  0 0
 C10 : DDYSC 05 Wolves Elite- Ath C E50202520500-021 -3  10  0 0
 C4 : GSA South 05G Red - Ath C E22522020200-017 -3  9  0 0
 C8 : Atlanta Fire - U13G Gold (2005)- Ath C E02020022202-012 -12  20  0 0
 C3 : Inter Atlanta FC 05G Premier - Ath C E20000050220-011 -12  16  1 0
 C11 : GSA North 06G Premier - Ath C E0250-4500200-010 -15  22  0 0
 C7 : STEAMERS FC 05G Premier - Ath C E2000022-4200-04 -18  29  0 0

Bracket - Saturday, March 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 284756  GSA  09:00 AM  Spen C4 vs C6GSA South 05G Red - Ath C E 1 vs.RYSA Lady Revolution 05 Blue - Ath C E1
 284753  Holland Sports Complex  03:00 PM  4 C1 vs C9ATHENS UNITED 05 GIRLS GOLD - Ath C E 2 vs.NTH TopHat 05 Blue TH- Ath C E0
 284754  Pleasantdale Park  03:30 PM  2 C2 vs C8Lady Chiefs Premier 05 - Ath C E 2 vs.Atlanta Fire - U13G Gold (2005)- Ath C E0
 284755  Arizona Avenue  04:30 PM  2 C3 vs C7Inter Atlanta FC 05G Premier - Ath C E 0 vs.STEAMERS FC 05G Premier - Ath C E0

Bracket - Sunday, March 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 284760  Howard School  01:00 PM  1 C9 vs C2NTH TopHat 05 Blue TH- Ath C E 6 vs.Lady Chiefs Premier 05 - Ath C E1
 284717  Holland Sports Complex  02:00 PM  4 C1 vs C3ATHENS UNITED 05 GIRLS GOLD - Ath C E 1 vs.Inter Atlanta FC 05G Premier - Ath C E0
 284719  Wade Walker Park  04:00 PM  2 C10 vs C5DDYSC 05 Wolves Elite- Ath C E 2 vs.NGA 05G - Ath C E0
 284768  GSA  06:30 PM  Spen C4 vs C8GSA South 05G Red - Ath C E 1 vs.Atlanta Fire - U13G Gold (2005)- Ath C E1

Bracket - Saturday, March 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 284763  RYSA  12:30 PM  Fou C6 vs C5RYSA Lady Revolution 05 Blue - Ath C E 1 vs.NGA 05G - Ath C E3
 284759  Wade Walker Park  03:00 PM  2 C10 vs C1DDYSC 05 Wolves Elite- Ath C E 0 vs.ATHENS UNITED 05 GIRLS GOLD - Ath C E1

Bracket - Saturday, March 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 284766  Pleasantdale Park  09:00 AM  2 C2 vs C10Lady Chiefs Premier 05 - Ath C E 0 vs.DDYSC 05 Wolves Elite- Ath C E0
 284765  Holland Sports Complex  03:00 PM  4 C1 vs C11ATHENS UNITED 05 GIRLS GOLD - Ath C E 2 vs.GSA North 06G Premier - Ath C E0
 284770  RYSA  03:30 PM  Fou C6 vs C12RYSA Lady Revolution 05 Blue - Ath C E 2 vs.Effingham United 05 - G13U - Ath C E3
 284737  GSA  04:30 PM  Mill C4 vs C3GSA South 05G Red - Ath C E 4 vs.Inter Atlanta FC 05G Premier - Ath C E0

Bracket - Sunday, March 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 284728  Scott Hudgens Park  09:00 AM  1 C8 vs C12Atlanta Fire - U13G Gold (2005)- Ath C E 0 vs.Effingham United 05 - G13U - Ath C E1
 284724  Arizona Avenue  01:00 PM  2 C3 vs C2Inter Atlanta FC 05G Premier - Ath C E 0 vs.Lady Chiefs Premier 05 - Ath C E2
 284726  RYSA  03:30 PM  Fre C6 vs C10RYSA Lady Revolution 05 Blue - Ath C E 3 vs.DDYSC 05 Wolves Elite- Ath C E1
 284718  Rabbit Hill Park  05:00 PM  3 C11 vs C4GSA North 06G Premier - Ath C E 0 vs.GSA South 05G Red - Ath C E0

Bracket - Saturday, March 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 284711  Pleasantdale Park  08:00 AM  2 C2 vs C1Lady Chiefs Premier 05 - Ath C E 1 vs.ATHENS UNITED 05 GIRLS GOLD - Ath C E0
 284712  Southeast Athletic Complex  09:00 AM  5 C3 vs C11Inter Atlanta FC 05G Premier - Ath C E 1 vs.GSA North 06G Premier - Ath C E2
 284715  RYSA  12:30 PM  Fou C6 vs C8RYSA Lady Revolution 05 Blue - Ath C E 2 vs.Atlanta Fire - U13G Gold (2005)- Ath C E2
 284716  Sand Hill Park  03:00 PM  1 C12 vs C7Effingham United 05 - G13U - Ath C E 3 vs.STEAMERS FC 05G Premier - Ath C E0
 284713  GSA  03:00 PM  Bend C4 vs C10GSA South 05G Red - Ath C E 0 vs.DDYSC 05 Wolves Elite- Ath C E0
 284714  UNG  05:00 PM  1 C5 vs C9NGA 05G - Ath C E 2 vs.NTH TopHat 05 Blue TH- Ath C E2

Bracket - Sunday, March 25, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 284709  Bethesda Park  11:00 AM  Bute C7 vs C6STEAMERS FC 05G Premier - Ath C E 1 vs.RYSA Lady Revolution 05 Blue - Ath C E4
 284708  Scott Hudgens Park  01:00 PM  2 C8 vs C5Atlanta Fire - U13G Gold (2005)- Ath C E 0 vs.NGA 05G - Ath C E2
 284710  Sand Hill Park  03:00 PM  1 C12 vs C1Effingham United 05 - G13U - Ath C E 1 vs.ATHENS UNITED 05 GIRLS GOLD - Ath C E1

Bracket - Saturday, April 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 284731  Rabbit Hill Park  09:00 AM  3 C11 vs C6GSA North 06G Premier - Ath C E 1 vs.RYSA Lady Revolution 05 Blue - Ath C E3
 284733  Howard School  10:30 AM  1 C9 vs C8NTH TopHat 05 Blue TH- Ath C E 3 vs.Atlanta Fire - U13G Gold (2005)- Ath C E0
 284734  Sand Hill Park  11:00 AM  1 C12 vs C3Effingham United 05 - G13U - Ath C E 3 vs.Inter Atlanta FC 05G Premier - Ath C E0
 284730  Pleasantdale Park  12:30 PM  2 C2 vs C4Lady Chiefs Premier 05 - Ath C E 1 vs.GSA South 05G Red - Ath C E0
 284732  Wade Walker Park  05:00 PM  2 C10 vs C7DDYSC 05 Wolves Elite- Ath C E 2 vs.STEAMERS FC 05G Premier - Ath C E0

Bracket - Sunday, April 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 284751  Tophat Soccer Club  02:30 PM  1 C9 vs C11NTH TopHat 05 Blue TH- Ath C E 4F vs.GSA North 06G Premier - Ath C E
Forfeited Game
0

Bracket - Saturday, April 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 284738  Bethesda Park  09:00 AM  Park C7 vs C11STEAMERS FC 05G Premier - Ath C E 2 vs.GSA North 06G Premier - Ath C E3
 284739  Scott Hudgens Park  09:00 AM  2 C8 vs C10Atlanta Fire - U13G Gold (2005)- Ath C E 0 vs.DDYSC 05 Wolves Elite- Ath C E0
 284735  RYSA  01:30 PM  Fre C6 vs C1RYSA Lady Revolution 05 Blue - Ath C E 1 vs.ATHENS UNITED 05 GIRLS GOLD - Ath C E4
 284736  UNG  04:00 PM  1 C5 vs C2NGA 05G - Ath C E 3 vs.Lady Chiefs Premier 05 - Ath C E0
 284746  GSA  06:00 PM  Spen C4 vs C12GSA South 05G Red - Ath C E 0 vs.Effingham United 05 - G13U - Ath C E0

Bracket - Sunday, April 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 284722  Pleasantdale Park  11:00 AM  2 C2 vs C12Lady Chiefs Premier 05 - Ath C E 0 vs.Effingham United 05 - G13U - Ath C E0
 284721  Scott Hudgens Park  11:00 AM  1 C8 vs C7Atlanta Fire - U13G Gold (2005)- Ath C E 1 vs.STEAMERS FC 05G Premier - Ath C E1
 284725  UNG  12:00 PM  1 C5 vs C11NGA 05G - Ath C E 2 vs.GSA North 06G Premier - Ath C E0
 284723  GSA  01:30 PM  Mill C4 vs C1GSA South 05G Red - Ath C E 0 vs.ATHENS UNITED 05 GIRLS GOLD - Ath C E2

Bracket - Wednesday, April 25, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 284706  Wade Walker Park  07:00 PM  9 C10 vs C3DDYSC 05 Wolves Elite- Ath C E 0 vs.Inter Atlanta FC 05G Premier - Ath C E1

Bracket - Friday, April 27, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 284729  Holland Sports Complex  07:00 PM  4 C1 vs C5ATHENS UNITED 05 GIRLS GOLD - Ath C E 1 vs.NGA 05G - Ath C E0
 284762  Bethesda Park  07:00 PM  Bute C7 vs C4STEAMERS FC 05G Premier - Ath C E 0 vs.GSA South 05G Red - Ath C E0
 284705  Rabbit Hill Park  08:00 PM  3 C11 vs C2GSA North 06G Premier - Ath C E 0 vs.Lady Chiefs Premier 05 - Ath C E3

Bracket - Saturday, April 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 284742  Pleasantdale Park  10:30 AM  2 C2 vs C6Lady Chiefs Premier 05 - Ath C E 3 vs.RYSA Lady Revolution 05 Blue - Ath C E1
 284741  Holland Sports Complex  03:00 PM  4 C1 vs C7ATHENS UNITED 05 GIRLS GOLD - Ath C E 4F vs.STEAMERS FC 05G Premier - Ath C E
Forfeited Game
0
 284744  Rabbit Hill Park  03:00 PM  3 C11 vs C8GSA North 06G Premier - Ath C E 1 vs.Atlanta Fire - U13G Gold (2005)- Ath C E1
 284743  Southeast Athletic Complex  04:30 PM  4 C3 vs C5Inter Atlanta FC 05G Premier - Ath C E 0 vs.NGA 05G - Ath C E1

Bracket - Sunday, April 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 284747  Bunten Road Park  10:30 AM  2 C8 vs C1Atlanta Fire - U13G Gold (2005)- Ath C E 0 vs.ATHENS UNITED 05 GIRLS GOLD - Ath C E7
 284750  UNG  11:00 AM  1 C5 vs C4NGA 05G - Ath C E 2 vs.GSA South 05G Red - Ath C E0
 284757  Rabbit Hill Park  01:00 PM  3 C11 vs C10GSA North 06G Premier - Ath C E 0 vs.DDYSC 05 Wolves Elite- Ath C E1
 284740  Sand Hill Park  01:00 PM  1 C12 vs C9Effingham United 05 - G13U - Ath C E 2 vs.NTH TopHat 05 Blue TH- Ath C E0

Bracket - Wednesday, May 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 284745  Wade Walker Park  07:00 PM  9 C10 vs C9DDYSC 05 Wolves Elite- Ath C E 0 vs.NTH TopHat 05 Blue TH- Ath C E2

Bracket - Friday, May 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 284748  Bethesda Park  07:30 PM  Park C7 vs C2STEAMERS FC 05G Premier - Ath C E 1 vs.Lady Chiefs Premier 05 - Ath C E1

Bracket - Saturday, May 05, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 284749  RYSA  12:30 PM  Fou C6 vs C3RYSA Lady Revolution 05 Blue - Ath C E 2 vs.Inter Atlanta FC 05G Premier - Ath C E2
 284752  Wade Walker Park  03:00 PM  10 C10 vs C12DDYSC 05 Wolves Elite- Ath C E 1 vs.Effingham United 05 - G13U - Ath C E3

Bracket - Sunday, May 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 284761  Arizona Avenue  10:00 AM  2 C3 vs C8Inter Atlanta FC 05G Premier - Ath C E 0 vs.Atlanta Fire - U13G Gold (2005)- Ath C E0

Bracket - Friday, May 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 284727  Bethesda Park  07:30 PM  Bute C7 vs C9STEAMERS FC 05G Premier - Ath C E 0 vs.NTH TopHat 05 Blue TH- Ath C E1

Bracket - Saturday, May 12, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 284720  Tophat Soccer Club  09:00 AM  1 C9 vs C6NTH TopHat 05 Blue TH- Ath C E 1 vs.RYSA Lady Revolution 05 Blue - Ath C E0
 284769  UNG  04:00 PM  1 C5 vs C7NGA 05G - Ath C E 10 vs.STEAMERS FC 05G Premier - Ath C E2
 284767  Arizona Avenue  06:00 PM  1 C3 vs C9Inter Atlanta FC 05G Premier - Ath C E 0 vs.NTH TopHat 05 Blue TH- Ath C E1

Bracket - Sunday, May 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 284764  Sand Hill Park  11:00 AM  1 C12 vs C11Effingham United 05 - G13U - Ath C E 3 vs.GSA North 06G Premier - Ath C E0
 284707  Tophat Soccer Club  11:00 AM  2 C9 vs C4NTH TopHat 05 Blue TH- Ath C E 2 vs.GSA South 05G Red - Ath C E0

Bracket - Thursday, May 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 284758  Sand Hill Park  06:00 PM  1 C12 vs C5Effingham United 05 - G13U - Ath C E 4 vs.NGA 05G - Ath C E1






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.