Username: 
  Password: 
       

Spring 2018 Athena / Classic / RPL / RIAS
Team Schedules - B14U Classic III East
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=D04EA75E-4150-4A7F-9EB7-A53C63B57E2C&tournamentguid=A6AB492E-73BA-4C48-A310-41FCC50D6D0E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL A      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Group -- A Win, Loss, Tie  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
A8 : Chiefs Premier 04 - C III E W-10   L-0   T-2525555555255 -054 20  8  3 1
A7 : Inter Atlanta FC 04B Premier - CL III E W-9   L-1   T-2255255555550 -049 11  13  1 2
A10 : Concorde Fire Central Black- C III E W-7   L-2   T-1505555005520 -037 15  12  0 0
A2 : GSA South 04B Red - CL III E W-6   L-4   T-1550025500550 -032 4  20  1 0
A12 : DDYSC 04 Wolves Premier - C III E W-5   L-4   T-3025550525020 -031 4  18  3 0
A5 : Concorde Fire North Black - CL III E W-5   L-6   T-1555025005000 -027 0  30  0 0
A11 : UFA 04B Gold - CL III E W-4   L-4   T-3220500200555 -026 3  20  4 0
A6 : GSA North 04B Red - CL III E W-4   L-5   T-3250550200052 -026 -1  18  2 0
A9 : Roswell Santos Red 04 - CL III E W-4   L-5   T-3050020205255 -026 -6  18  1 0
A1 : Ambush SC B04 Red - CL III E W-3   L-4   T-5550202052202 -025 -1  19  3 0
A4 : SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL III E W-2   L-7   T-3522005000002 -016 -11  26  2 0
A13 : MAYS Striker 04B Blue- C III E W-0   L-8   T-4020020202000 -08 -18  28  0 0
A3 : Impact SC 04B Premier - CL III E W-0   L-9   T-3000000220002 -06 -20  34  1 0

Bracket - Saturday, March 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218141  Pleasantdale Park  11:00 AM  2 A8 vs A9Chiefs Premier 04 - C III E 3 vs.Roswell Santos Red 04 - CL III E0
 218143  Tramore - CASL  12:00 PM  2 A13 vs A4MAYS Striker 04B Blue- C III E 0 vs.SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL III E1
 218144  Ridgeview Charter School  02:30 PM  1 A5 vs A12Concorde Fire North Black - CL III E 5 vs.DDYSC 04 Wolves Premier - C III E4
 218142  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 A6 vs A11GSA North 04B Red - CL III E 1 vs.UFA 04B Gold - CL III E1

Bracket - Sunday, March 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218157  Tramore - CASL  10:00 AM  2 A13 vs A8MAYS Striker 04B Blue- C III E 1 vs.Chiefs Premier 04 - C III E1
 218169  Grimes Bridge  01:00 PM  2 A9 vs A3Roswell Santos Red 04 - CL III E 3 vs.Impact SC 04B Premier - CL III E2
 218214  Galloway Athletic Complex  02:30 PM  1 A4 vs A11SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL III E 1 vs.UFA 04B Gold - CL III E1

Bracket - Saturday, March 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218148  Rabbit Hill Park  09:00 AM  2 A6 vs A13GSA North 04B Red - CL III E 3 vs.MAYS Striker 04B Blue- C III E1
 218149  Ridgeview Charter School  10:00 AM  1 A10 vs A9Concorde Fire Central Black- C III E 2 vs.Roswell Santos Red 04 - CL III E0
 218151  Wade Walker Park  01:00 PM  10 A12 vs A7DDYSC 04 Wolves Premier - C III E 1 vs.Inter Atlanta FC 04B Premier - CL III E1
 218146  Alpharetta North Park  04:45 PM  1 A1 vs A3Ambush SC B04 Red - CL III E 3 vs.Impact SC 04B Premier - CL III E0
 218150  Matt Community Park  05:00 PM  3 A11 vs A8UFA 04B Gold - CL III E 0 vs.Chiefs Premier 04 - C III E3

Bracket - Sunday, March 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218165  Webb Bridge Park  01:45 PM  1 A1 vs A6Ambush SC B04 Red - CL III E 2 vs.GSA North 04B Red - CL III E1
 218174  Fowler Park  03:00 PM  10 A11 vs A3UFA 04B Gold - CL III E 4 vs.Impact SC 04B Premier - CL III E0

Bracket - Saturday, March 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218140  Webb Bridge Park  04:00 PM  1 A1 vs A2Ambush SC B04 Red - CL III E 1 vs.GSA South 04B Red - CL III E3
 218153  Badger Creek Complex  04:00 PM  3 A3 vs A5Impact SC 04B Premier - CL III E 0 vs.Concorde Fire North Black - CL III E4

Bracket - Sunday, March 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218154  Webb Bridge Park  02:00 PM  1 A1 vs A4Ambush SC B04 Red - CL III E 1 vs.SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL III E1
 218209  GSA  03:00 PM  Spen A2 vs A11GSA South 04B Red - CL III E 3 vs.UFA 04B Gold - CL III E2
 218145  Georgia Soccer Park  05:30 PM  3 A10 vs A7Concorde Fire Central Black- C III E 3 vs.Inter Atlanta FC 04B Premier - CL III E4

Bracket - Saturday, March 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218160  Southeast Athletic Complex  12:00 PM  5 A7 vs A3Inter Atlanta FC 04B Premier - CL III E 3 vs.Impact SC 04B Premier - CL III E2
 218163  Rabbit Hill Park  01:00 PM  1 A6 vs A4GSA North 04B Red - CL III E 2 vs.SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL III E0
 218161  Ocee Elementary  01:30 PM  1 A5 vs A1Concorde Fire North Black - CL III E 4 vs.Ambush SC B04 Red - CL III E1
 218159  Tramore - CASL  02:00 PM  2 A13 vs A10MAYS Striker 04B Blue- C III E 1 vs.Concorde Fire Central Black- C III E4
 218158  Fowler Park  07:00 PM  9 A11 vs A12UFA 04B Gold - CL III E 0 vs.DDYSC 04 Wolves Premier - C III E2

Bracket - Sunday, March 25, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218202  Rabbit Hill Park  11:00 AM  3 A6 vs A5GSA North 04B Red - CL III E 4 vs.Concorde Fire North Black - CL III E2
 218175  Avondale Stadium  04:30 PM  1 A7 vs A1Inter Atlanta FC 04B Premier - CL III E 0 vs.Ambush SC B04 Red - CL III E0

Bracket - Saturday, April 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218173  Galloway Athletic Complex  02:45 PM  1 A4 vs A10SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL III E 1 vs.Concorde Fire Central Black- C III E4

Bracket - Sunday, April 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218211  Badger Creek Complex  12:00 PM  1 A3 vs A10Impact SC 04B Premier - CL III E 0 vs.Concorde Fire Central Black- C III E5
 218147  Galloway Athletic Complex  04:00 PM  1 A4 vs A2SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL III E 4 vs.GSA South 04B Red - CL III E1

Bracket - Monday, April 09, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218162  Pleasantdale Park  07:00 PM  2 A8 vs A2Chiefs Premier 04 - C III E 6 vs.GSA South 04B Red - CL III E2

Bracket - Saturday, April 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218177  Pleasantdale Park  11:00 AM  2 A8 vs A1Chiefs Premier 04 - C III E 2 vs.Ambush SC B04 Red - CL III E1
 218181  Badger Creek Complex  01:00 PM  3 A3 vs A13Impact SC 04B Premier - CL III E 1 vs.MAYS Striker 04B Blue- C III E1
 218176  Rabbit Hill Park  01:00 PM  1 A6 vs A10GSA North 04B Red - CL III E 0 vs.Concorde Fire Central Black- C III E3
 218178  Fowler Park  05:00 PM  9 A11 vs A5UFA 04B Gold - CL III E 3 vs.Concorde Fire North Black - CL III E3
 218179  Wade Walker Park  05:00 PM  10 A12 vs A4DDYSC 04 Wolves Premier - C III E 2 vs.SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL III E0
 218180  Arizona Avenue  07:30 PM  2 A7 vs A9Inter Atlanta FC 04B Premier - CL III E 2 vs.Roswell Santos Red 04 - CL III E1

Bracket - Sunday, April 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218217  East Roswell Park  02:45 PM  1 A9 vs A6Roswell Santos Red 04 - CL III E 1 vs.GSA North 04B Red - CL III E1
 218155  Ridgeview Charter School  04:45 PM  1 A10 vs A11Concorde Fire Central Black- C III E 0 vs.UFA 04B Gold - CL III E0

Bracket - Saturday, April 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218185  Tramore - CASL  10:00 AM  2 A13 vs A5MAYS Striker 04B Blue- C III E 1 vs.Concorde Fire North Black - CL III E3
 218184  Ridgeview Charter School  11:45 AM  1 A10 vs A8Concorde Fire Central Black- C III E 0 vs.Chiefs Premier 04 - C III E1
 218182  Webb Bridge Park  12:30 PM  1 A1 vs A9Ambush SC B04 Red - CL III E 2 vs.Roswell Santos Red 04 - CL III E0
 218186  GSA  01:30 PM  Schr A2 vs A3GSA South 04B Red - CL III E 1 vs.Impact SC 04B Premier - CL III E1
 218187  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 A6 vs A12GSA North 04B Red - CL III E 0 vs.DDYSC 04 Wolves Premier - C III E2
 218183  Fowler Park  07:00 PM  5 A11 vs A7UFA 04B Gold - CL III E 2 vs.Inter Atlanta FC 04B Premier - CL III E4

Bracket - Sunday, April 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218208  Arizona Avenue  10:30 AM  1 A7 vs A6Inter Atlanta FC 04B Premier - CL III E 2 vs.GSA North 04B Red - CL III E1
 218206  Ocee Elementary  02:00 PM  1 A5 vs A8Concorde Fire North Black - CL III E 0 vs.Chiefs Premier 04 - C III E4
 218199  Hubert Park  06:00 PM  4 A13 vs A9MAYS Striker 04B Blue- C III E 1 vs.Roswell Santos Red 04 - CL III E1

Bracket - Saturday, April 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218189  Wade Walker Park  09:00 AM  2 A12 vs A8DDYSC 04 Wolves Premier - C III E 0 vs.Chiefs Premier 04 - C III E1
 218192  Grimes Bridge  10:45 AM  2 A9 vs A11Roswell Santos Red 04 - CL III E 1 vs.UFA 04B Gold - CL III E4
 218191  Ocee Elementary  04:30 PM  1 A5 vs A2Concorde Fire North Black - CL III E 2 vs.GSA South 04B Red - CL III E5
 218190  Arizona Avenue  06:00 PM  1 A7 vs A13Inter Atlanta FC 04B Premier - CL III E 1 vs.MAYS Striker 04B Blue- C III E0

Bracket - Sunday, April 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218212  Badger Creek Complex  09:30 AM  1 A3 vs A12Impact SC 04B Premier - CL III E 1 vs.DDYSC 04 Wolves Premier - C III E2
 218207  Hubert Park  10:00 AM  4 A13 vs A1MAYS Striker 04B Blue- C III E 1 vs.Ambush SC B04 Red - CL III E1
 218210  Grimes Bridge  01:00 PM  2 A9 vs A4Roswell Santos Red 04 - CL III E 2 vs.SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL III E0
 218156  GSA  02:00 PM  Mill A2 vs A6GSA South 04B Red - CL III E 2 vs.GSA North 04B Red - CL III E1

Bracket - Monday, April 30, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218166  Pleasantdale Park  07:00 PM  2 A8 vs A4Chiefs Premier 04 - C III E 2 vs.SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL III E1

Bracket - Friday, May 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218200  Wade Walker Park  07:30 PM  9 A12 vs A1DDYSC 04 Wolves Premier - C III E 1 vs.Ambush SC B04 Red - CL III E1

Bracket - Saturday, May 05, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218195  Webb Bridge Park  09:00 AM  1 A1 vs A11Ambush SC B04 Red - CL III E 2 vs.UFA 04B Gold - CL III E3
 218168  Wade Walker Park  09:00 AM  10 A12 vs A13DDYSC 04 Wolves Premier - C III E 5 vs.MAYS Striker 04B Blue- C III E3
 218198  Badger Creek Complex  11:00 AM  3 A3 vs A6Impact SC 04B Premier - CL III E 1 vs.GSA North 04B Red - CL III E2
 218196  Arizona Avenue  01:30 PM  1 A7 vs A2Inter Atlanta FC 04B Premier - CL III E 1 vs.GSA South 04B Red - CL III E0
 218194  Wade Walker Park  05:00 PM  10 A12 vs A10DDYSC 04 Wolves Premier - C III E 2 vs.Concorde Fire Central Black- C III E3
 218197  Galloway Athletic Complex  05:00 PM  1 A4 vs A5SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL III E 2 vs.Concorde Fire North Black - CL III E5

Bracket - Sunday, May 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218152  Grimes Bridge  01:00 PM  1 A9 vs A12Roswell Santos Red 04 - CL III E 0 vs.DDYSC 04 Wolves Premier - C III E0
 218171  Pleasantdale Park  02:30 PM  2 A8 vs A6Chiefs Premier 04 - C III E 1 vs.GSA North 04B Red - CL III E1
 218201  Galloway Athletic Complex  04:00 PM  1 A4 vs A7SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL III E 1 vs.Inter Atlanta FC 04B Premier - CL III E3
 218215  Ridgeview Charter School  04:45 PM  1 A10 vs A5Concorde Fire Central Black- C III E 1 vs.Concorde Fire North Black - CL III E0

Bracket - Saturday, May 12, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218205  Badger Creek Complex  09:00 AM  1 A3 vs A8Impact SC 04B Premier - CL III E 2 vs.Chiefs Premier 04 - C III E3
 218167  Ocee Elementary  12:15 PM  1 A5 vs A7Concorde Fire North Black - CL III E 1 vs.Inter Atlanta FC 04B Premier - CL III E3
 218203  Fowler Park  01:00 PM  9 A11 vs A13UFA 04B Gold - CL III E 3 vs.MAYS Striker 04B Blue- C III E0
 218204  Grimes Bridge  04:00 PM  2 A9 vs A2Roswell Santos Red 04 - CL III E 1 vs.GSA South 04B Red - CL III E0

Bracket - Sunday, May 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218216  GSA  09:00 AM  Schr A2 vs A13GSA South 04B Red - CL III E 4 vs.MAYS Striker 04B Blue- C III E0
 218193  TBD C   --    --  A10 vs A1Concorde Fire Central Black- C III E 3 vs.Ambush SC B04 Red - CL III E3
 218172  Ocee Elementary  03:00 PM  1 A5 vs A9Concorde Fire North Black - CL III E 1 vs.Roswell Santos Red 04 - CL III E2
 218213  Pleasantdale Park  04:00 PM  2 A8 vs A7Chiefs Premier 04 - C III E 1 vs.Inter Atlanta FC 04B Premier - CL III E0

Bracket - Monday, May 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218170  GSA  07:00 PM  Spen A2 vs A12GSA South 04B Red - CL III E 3 vs.DDYSC 04 Wolves Premier - C III E1
 218188  Sutton Middle School  07:15 PM  1 A4 vs A3SSA Chelsea 04B Select Yellow 1 - CL III E 3 vs.Impact SC 04B Premier - CL III E3

Bracket - Wednesday, May 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 218164  GSA  07:30 PM  Spen A2 vs A10GSA South 04B Red - CL III E 0 vs.Concorde Fire Central Black- C III E0






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.