Username: 
  Password: 
       

Spring 2018 Athena / Classic / RPL / RIAS
Team Schedules - B14U Classic II
Subscribe to Flight iCal
**Flight iCal contains ENTIRE FLIGHT schedule. To subscribe to Team iCal, click team to open the Team schedule, then subscribe to Team iCal**
iPhone or Outlook:
Click to Subscribe to your Flight Schedule
Android Device using Google Calendar:
Add by URL in Google Calendar, URL is:
http://gs.affinitysoccer.com/tour/public/info/ischedule.aspx?flightguid=D2DE95E8-AABD-48A7-A237-B2AE3A9F0DEB&tournamentguid=A6AB492E-73BA-4C48-A310-41FCC50D6D0E&gametimezone=xxxxxxxx
xxxxxxxx is game's time zone. Please replace xxxxxxxx with one of these ( eastern, central, mountain, pacific, hawaii ).
Click here for detail
     

Bracket      


ALL B      




Winner of bracket based on total points after round robin play.
   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Points Ded Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 B6 : NSA Hammers 14- C II205052555555-044 14  12  2 0
 B7 : Georgia Rush B2004 - C II522555055505-044 12  16  0 0
 B2 : Atlanta City - BU14 - CL II055500552555-042 15  20  3 0
 B12 : Smyrna Soccer Club 2004 - BU14 Red - C II225555002052-033 7  13  1 2
 B8 : SAF 2004 ELITE - C II525200255050-031 5  21  4 0
 B11 : UFA Norcross 04B Premier - C II025552200550-031 2  20  2 0
 B3 : SSA Chelsea 04B Elite - C II500052525500-029 0  23  1 0
 B1 : ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - C II250055052005-029 0  24  6 0
 B4 : GSA North 04B Premier - C II205502250005-026 -2  25  3 0
 B13 : NTH NASA 04 Elite - CL II555000005050-025 -7  35  0 0
 B10 : UFA Lawrenceville 04B Premier - C II050020005000-012 -17  29  1 1
 B9 : CFC Red Star - BU14 Elite - CL II050005000020-012 -12  35  3 1
 B5 : Georgia Express 04B Genoa - C II0000050-45050-011 -17  32  0 0

Bracket - Saturday, March 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 220425  MSC  01:00 PM  1 B8 vs B9SAF 2004 ELITE - C II 4 vs.CFC Red Star - BU14 Elite - CL II1
 220424  Stars Athletic Club  03:00 PM  2 B7 vs B10Georgia Rush B2004 - C II 2 vs.UFA Lawrenceville 04B Premier - C II1
 304673  Silverbacks Park  04:45 PM  FD B2 vs B13Atlanta City - BU14 - CL II 2 vs.NTH NASA 04 Elite - CL II3

Bracket - Sunday, March 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 304679  Peachtree Ridge Park  12:30 PM  7 B5 vs B13Georgia Express 04B Genoa - C II 0 vs.NTH NASA 04 Elite - CL II3
 220428  Riverline Park  01:00 PM  1 B12 vs B6Smyrna Soccer Club 2004 - BU14 Red - C II 1 vs.NSA Hammers 14- C II1
 220431  Rabbit Hill Park  01:00 PM  1 B4 vs B1GSA North 04B Premier - C II 1 vs.ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - C II1
 220486  MSC  01:00 PM  1 B8 vs B7SAF 2004 ELITE - C II 1 vs.Georgia Rush B2004 - C II1
 220435  CYSA  02:00 PM  9 B9 vs B11CFC Red Star - BU14 Elite - CL II 4 vs.UFA Norcross 04B Premier - C II1

Bracket - Saturday, March 10, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 220429  Pinckneyville Park - UFA Norcross  02:30 PM  5 B11 vs B7UFA Norcross 04B Premier - C II 2 vs.Georgia Rush B2004 - C II2
 220480  MSC  03:00 PM  4 B8 vs B5SAF 2004 ELITE - C II 5 vs.Georgia Express 04B Genoa - C II1
 220427  Silverbacks Park  04:20 PM  FD B2 vs B4Atlanta City - BU14 - CL II 4 vs.GSA North 04B Premier - C II0
 220430  CYSA  05:00 PM  10 B9 vs B10CFC Red Star - BU14 Elite - CL II 1 vs.UFA Lawrenceville 04B Premier - C II2

Bracket - Sunday, March 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 220444  Alexander HS  05:00 PM  1 B3 vs B9SSA Chelsea 04B Elite - C II 5 vs.CFC Red Star - BU14 Elite - CL II4

Bracket - Saturday, March 17, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 220434  Riverline Park  10:30 AM  1 B12 vs B8Smyrna Soccer Club 2004 - BU14 Red - C II 0 vs.SAF 2004 ELITE - C II0
 220433  Silverbacks Park  04:20 PM  Stad B2 vs B6Atlanta City - BU14 - CL II 4 vs.NSA Hammers 14- C II3

Bracket - Sunday, March 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 220485  CYSA  11:00 AM  9 B9 vs B6CFC Red Star - BU14 Elite - CL II 0 vs.NSA Hammers 14- C II2
 220456  Tramore  12:00 PM  10 B3 vs B12SSA Chelsea 04B Elite - C II 2 vs.Smyrna Soccer Club 2004 - BU14 Red - C II3
 220450  Rhodes Jordan Park  01:00 PM  3 B10 vs B4UFA Lawrenceville 04B Premier - C II 0 vs.GSA North 04B Premier - C II5

Bracket - Saturday, March 24, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 220440  Rhodes Jordan Park  11:00 AM  3 B10 vs B12UFA Lawrenceville 04B Premier - C II 0 vs.Smyrna Soccer Club 2004 - BU14 Red - C II1
 220436  Shakerag Elementary  11:30 AM  1 B5 vs B1Georgia Express 04B Genoa - C II 1 vs.ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - C II4
 220438  Marathon Park  12:00 PM  3 B3 vs B7SSA Chelsea 04B Elite - C II 0 vs.Georgia Rush B2004 - C II3
 220439  Silverbacks Park  04:00 PM  Stad B2 vs B8Atlanta City - BU14 - CL II 2 vs.SAF 2004 ELITE - C II1
 220437  Northwest Whitfield HS  04:30 PM  1 B6 vs B4NSA Hammers 14- C II 0 vs.GSA North 04B Premier - C II3
 220423  Shakerag Elementary  04:45 PM  1 B5 vs B11Georgia Express 04B Genoa - C II 0 vs.UFA Norcross 04B Premier - C II1

Bracket - Sunday, March 25, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 220483  Summerour Middle School  11:00 AM  1 B11 vs B3UFA Norcross 04B Premier - C II 3 vs.SSA Chelsea 04B Elite - C II0

Bracket - Saturday, March 31, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 220441  Holland Sports Complex  01:00 PM  4 B1 vs B6ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - C II 2 vs.NSA Hammers 14- C II3

Bracket - Sunday, April 08, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 220477  Riverline Park  01:00 PM  1 B12 vs B1Smyrna Soccer Club 2004 - BU14 Red - C II 4 vs.ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - C II0

Bracket - Saturday, April 14, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 304674  Noonday Park  09:00 AM  02 B13 vs B4NTH NASA 04 Elite - CL II 2 vs.GSA North 04B Premier - C II0
 220460  Shakerag Elementary  12:00 PM  1 B5 vs B12Georgia Express 04B Genoa - C II 0 vs.Smyrna Soccer Club 2004 - BU14 Red - C II3
 220461  Mudcreek  12:45 PM  MC 3 B3 vs B2SSA Chelsea 04B Elite - C II 2 vs.Atlanta City - BU14 - CL II1
 220452  Holland Sports Complex  05:00 PM  4 B1 vs B8ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - C II 2 vs.SAF 2004 ELITE - C II0

Bracket - Sunday, April 15, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 304677  Summerour Middle School  09:00 AM  1 B11 vs B13UFA Norcross 04B Premier - C II 3 vs.NTH NASA 04 Elite - CL II1

Bracket - Saturday, April 21, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 220465  Shakerag Elementary  10:00 AM  1 B5 vs B2Georgia Express 04B Genoa - C II 2 vs.Atlanta City - BU14 - CL II1
 220466  Rabbit Hill Park  11:00 AM  1 B4 vs B3GSA North 04B Premier - C II 1 vs.SSA Chelsea 04B Elite - C II1
 220458  CGSA - Warner Robins  11:00 AM  9 B8 vs B10SAF 2004 ELITE - C II 2 vs.UFA Lawrenceville 04B Premier - C II2
 304672  Holland Sports Complex  01:00 PM  3 B1 vs B13ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - C II 5 vs.NTH NASA 04 Elite - CL II1
 220464  Stars Athletic Club  01:00 PM  2 B7 vs B12Georgia Rush B2004 - C II 1 vs.Smyrna Soccer Club 2004 - BU14 Red - C II0
 220459  Northwest Whitfield HS  05:30 PM  1 B6 vs B11NSA Hammers 14- C II 0 vs.UFA Norcross 04B Premier - C II0

Bracket - Sunday, April 22, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 220432  Mudcreek  11:00 AM  MC 2 B3 vs B5SSA Chelsea 04B Elite - C II 3 vs.Georgia Express 04B Genoa - C II2
 220455  Rabbit Hill Park  01:00 PM  1 B4 vs B11GSA North 04B Premier - C II 2 vs.UFA Norcross 04B Premier - C II2
 220421  Holland Sports Complex  02:00 PM  3 B1 vs B2ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - C II 3 vs.Atlanta City - BU14 - CL II4
 304680  Metro North Pk  03:00 PM  3 B13 vs B7NTH NASA 04 Elite - CL II 3 vs.Georgia Rush B2004 - C II4

Bracket - Saturday, April 28, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 220462  Holland Sports Complex  11:00 AM  4 B1 vs B10ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - C II 1 vs.UFA Lawrenceville 04B Premier - C II0
 220422  Riverline Park  11:00 AM  1 B12 vs B4Smyrna Soccer Club 2004 - BU14 Red - C II 2 vs.GSA North 04B Premier - C II4
 220463  Summerour Middle School  01:00 PM  1 B11 vs B8UFA Norcross 04B Premier - C II 2 vs.SAF 2004 ELITE - C II3
 220469  Stars Athletic Club  05:00 PM  2 B7 vs B2Georgia Rush B2004 - C II 1 vs.Atlanta City - BU14 - CL II3
 220449  CYSA  05:00 PM  11 B9 vs B5CFC Red Star - BU14 Elite - CL II 4F vs.Georgia Express 04B Genoa - C II
Forfeited Game
0

Bracket - Sunday, April 29, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 220482  TBD C   --    --  B12 vs B2Smyrna Soccer Club 2004 - BU14 Red - C II 2 vs.Atlanta City - BU14 - CL II2
 220471  Rabbit Hill Park  01:00 PM  1 B4 vs B5GSA North 04B Premier - C II 1 vs.Georgia Express 04B Genoa - C II2
 220426  Mudcreek  02:00 PM  MC 3 B3 vs B1SSA Chelsea 04B Elite - C II 1 vs.ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - C II1
 304681  Noonday Park  03:00 PM  02 B13 vs B8NTH NASA 04 Elite - CL II 1 vs.SAF 2004 ELITE - C II8

Bracket - Wednesday, May 02, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 220446  TBD C   --    --  B12 vs B11Smyrna Soccer Club 2004 - BU14 Red - C II 0 vs.UFA Norcross 04B Premier - C II0

Bracket - Thursday, May 03, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 304678  Franklin Gateway Sports Complex  07:30 PM  1 B3 vs B13SSA Chelsea 04B Elite - C II 4 vs.NTH NASA 04 Elite - CL II1

Bracket - Friday, May 04, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 220447  Stars Athletic Club  07:00 PM  2 B7 vs B1Georgia Rush B2004 - C II 5 vs.ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - C II0

Bracket - Saturday, May 05, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 220467  Summerour Middle School  09:00 AM  1 B11 vs B10UFA Norcross 04B Premier - C II 4 vs.UFA Lawrenceville 04B Premier - C II2
 220475  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 B4 vs B7GSA North 04B Premier - C II 1 vs.Georgia Rush B2004 - C II7
 220474  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  9 B8 vs B3SAF 2004 ELITE - C II 0 vs.SSA Chelsea 04B Elite - C II3
 220473  CYSA  05:00 PM  10 B9 vs B2CFC Red Star - BU14 Elite - CL II 1 vs.Atlanta City - BU14 - CL II8

Bracket - Sunday, May 06, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 220445  Rhodes Jordan Park  08:00 AM  2 B2 vs B10Atlanta City - BU14 - CL II 2 vs.UFA Lawrenceville 04B Premier - C II0
 220472  Pinckneyville Park - UFA Norcross  11:00 AM  5 B11 vs B1UFA Norcross 04B Premier - C II 2 vs.ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - C II1
 220443  MSC  11:00 AM  4 B8 vs B4SAF 2004 ELITE - C II 4 vs.GSA North 04B Premier - C II2
 220442  Shakerag Elementary  12:30 PM  1 B5 vs B7Georgia Express 04B Genoa - C II 1 vs.Georgia Rush B2004 - C II4
 304682  Metro North Pk  05:00 PM  3 B13 vs B9NTH NASA 04 Elite - CL II 5 vs.CFC Red Star - BU14 Elite - CL II1
 220470  Northwest Whitfield HS  05:00 PM  1 B6 vs B3NSA Hammers 14- C II 1 vs.SSA Chelsea 04B Elite - C II0

Bracket - Monday, May 07, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 304683  Terrell Mill Park  07:00 PM  1 B13 vs B12NTH NASA 04 Elite - CL II 1 vs.Smyrna Soccer Club 2004 - BU14 Red - C II2

Bracket - Friday, May 11, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 220478  Rhodes Jordan Park  08:30 PM  3 B10 vs B3UFA Lawrenceville 04B Premier - C II 3 vs.SSA Chelsea 04B Elite - C II2

Bracket - Saturday, May 12, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 220481  Stars Athletic Club  10:00 AM  1 B7 vs B6Georgia Rush B2004 - C II 0 vs.NSA Hammers 14- C II4
 220451  Silverbacks Park  04:00 PM  Stad B2 vs B11Atlanta City - BU14 - CL II 5 vs.UFA Norcross 04B Premier - C II2
 220479  Rabbit Hill Park  05:00 PM  1 B4 vs B9GSA North 04B Premier - C II 2 vs.CFC Red Star - BU14 Elite - CL II0

Bracket - Sunday, May 13, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 220457  Holland Sports Complex  02:00 PM  4 B1 vs B9ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - C II 3 vs.CFC Red Star - BU14 Elite - CL II2
 220448  Northwest Whitfield HS  02:00 PM  1 B6 vs B8NSA Hammers 14- C II 4 vs.SAF 2004 ELITE - C II1
 304676  Rhodes Jordan Park  03:00 PM  3 B10 vs B13UFA Lawrenceville 04B Premier - C II 0 vs.NTH NASA 04 Elite - CL II2

Bracket - Wednesday, May 16, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 220484  Bethesda Park  08:15 PM  Park B10 vs B5UFA Lawrenceville 04B Premier - C II 1 vs.Georgia Express 04B Genoa - C II5

Bracket - Friday, May 18, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 220454  Rhodes Jordan Park  08:30 PM  3 B10 vs B6UFA Lawrenceville 04B Premier - C II 0 vs.NSA Hammers 14- C II2

Bracket - Saturday, May 19, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 304675  Northwest Whitfield HS  10:00 AM  1 B6 vs B13NSA Hammers 14- C II 6 vs.NTH NASA 04 Elite - CL II0
 220468  CYSA  03:00 PM  9 B9 vs B12CFC Red Star - BU14 Elite - CL II 2 vs.Smyrna Soccer Club 2004 - BU14 Red - C II2

Bracket - Sunday, May 20, 2018
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 220453  CYSA  12:00 PM  6 B9 vs B7CFC Red Star - BU14 Elite - CL II 0 vs.Georgia Rush B2004 - C II1
 220476  Northwest Whitfield HS  04:30 PM  1 B6 vs B5NSA Hammers 14- C II 2 vs.Georgia Express 04B Genoa - C II1






Affinity Sports Copyright 2018, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.