Fall 12 Athena & Classic
Team Schedules - U13 Athena B/C East
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD from iPhone App Store. Schedule Mobile Web App for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
 A2 : Atlanta Fire United Gold East - ATH B/C EAST5555552555552 29  4  1 0
 A3 : Augusta Arsenal 00 Gold - ATH B/C EAST5555522555549 18  6  0 0
 A9 : Macon SC Select - ATH B/C EAST5552525552041 20  7  2 0
 A12 : TopHat-18 White - ATH B/C EAST0520250555231 5  11  0 0
 A1 : Athens United 00 Gold - ATH B/C EAST0005555500530 8  16  0 0
 A4 : Concorde Fire Black - ATH B/C EAST2005550052529 7  13  0 0
 A5 : Concorde Fire North White - ATH B/C EAST5005500202221 -6  17  0 0
 A7 : Georgia FC 00 Girls Elite - ATH B/C EAST5505000500020 -12  24  1 0
 A8 : Lanier Sharks 99/00 - ATH B/C EAST - Forfeited 0050050550020 -11  31  0 0
 A11 : RYSA Revolution - ATH B/C EAST2205200025018 -5  21  4 0
 A6 : DDYSC 00 Wolves Gold - ATH B/C EAST000005000027 -18  24  0 0
 A10 : Roswell Santos Red - ATH B/C EAST000000000022 -35  48  1 0

Bracket - Saturday, September 08, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14908  Bethesda Park  09:45 AM  Park A7 vs A8Georgia FC 00 Girls Elite - ATH B/C EAST 1 vs.Lanier Sharks 99/00 - ATH B/C EAST0
 14909  Augusta Soccer Park  10:00 AM  1 A3 vs A12Augusta Arsenal 00 Gold - ATH B/C EAST 2 vs.TopHat-18 White - ATH B/C EAST1
 14904  Holland Sports Complex  11:00 AM  4 A1 vs A2Athens United 00 Gold - ATH B/C EAST 1 vs.Atlanta Fire United Gold East - ATH B/C EAST2
 14905  Concorde Ashford Dunwoody  01:00 PM  1 A4 vs A11Concorde Fire Black - ATH B/C EAST 0 vs.RYSA Revolution - ATH B/C EAST0
 14907  Agnes Scott  03:00 PM  1 A6 vs A9DDYSC 00 Wolves Gold - ATH B/C EAST 1 vs.Macon SC Select - ATH B/C EAST2
 14906  Concorde Ridgeview  05:30 PM  1 A5 vs A10Concorde Fire North White - ATH B/C EAST 5 vs.Roswell Santos Red - ATH B/C EAST1

Bracket - Saturday, September 15, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14914  Holland Sports Complex  11:00 AM  3 A1 vs A3Athens United 00 Gold - ATH B/C EAST 2 vs.Augusta Arsenal 00 Gold - ATH B/C EAST4
 14911  Tophat Soccer Club  12:00 PM  2 A12 vs A5TopHat-18 White - ATH B/C EAST 1 vs.Concorde Fire North White - ATH B/C EAST0
 14912  Grimes Bridge  12:30 PM  1 A10 vs A7Roswell Santos Red - ATH B/C EAST 0 vs.Georgia FC 00 Girls Elite - ATH B/C EAST2
 14915  Scott Hudgens Park  05:00 PM  5 A2 vs A4Atlanta Fire United Gold East - ATH B/C EAST 2 vs.Concorde Fire Black - ATH B/C EAST0

Bracket - Sunday, September 16, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14929  Grimes Bridge  01:00 PM  1 A10 vs A2Roswell Santos Red - ATH B/C EAST 1 vs.Atlanta Fire United Gold East - ATH B/C EAST9
 14925  Augusta Soccer Park  01:00 PM  1 A3 vs A7Augusta Arsenal 00 Gold - ATH B/C EAST 2 vs.Georgia FC 00 Girls Elite - ATH B/C EAST0
 14910  Allen Creek  01:15 PM  1 A8 vs A9Lanier Sharks 99/00 - ATH B/C EAST 0 vs.Macon SC Select - ATH B/C EAST8
 14933  RYSA  02:30 PM  Fou A11 vs A12RYSA Revolution - ATH B/C EAST 0 vs.TopHat-18 White - ATH B/C EAST0

Bracket - Saturday, September 22, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14921  Johns Creek UMC  12:00 PM  1 A5 vs A3Concorde Fire North White - ATH B/C EAST 0 vs.Augusta Arsenal 00 Gold - ATH B/C EAST2
 14918  MSC  12:00 PM  2 A9 vs A10Macon SC Select - ATH B/C EAST 4 vs.Roswell Santos Red - ATH B/C EAST0
 14920  Wade Walker Park  03:00 PM  10 A6 vs A2DDYSC 00 Wolves Gold - ATH B/C EAST 0 vs.Atlanta Fire United Gold East - ATH B/C EAST3

Bracket - Sunday, September 23, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14968  Augusta Soccer Park  02:00 AM  7 A3 vs A10Augusta Arsenal 00 Gold - ATH B/C EAST 4 vs.Roswell Santos Red - ATH B/C EAST0
 14934  Tophat Soccer Club  01:00 PM  1 A12 vs A2TopHat-18 White - ATH B/C EAST 0 vs.Atlanta Fire United Gold East - ATH B/C EAST4
 14917  Allen Creek  03:00 PM  2 A8 vs A11Lanier Sharks 99/00 - ATH B/C EAST 3 vs.RYSA Revolution - ATH B/C EAST1
 14966  Ebster Field  04:30 PM  1 A6 vs A7DDYSC 00 Wolves Gold - ATH B/C EAST 0 vs.Georgia FC 00 Girls Elite - ATH B/C EAST1

Bracket - Saturday, September 29, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14923  Holland Sports Complex  01:00 PM  3 A1 vs A5Athens United 00 Gold - ATH B/C EAST 0 vs.Concorde Fire North White - ATH B/C EAST1
 14922  MSC  04:45 PM  2 A9 vs A12Macon SC Select - ATH B/C EAST 0 vs.TopHat-18 White - ATH B/C EAST0

Bracket - Sunday, September 30, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14919  Bethesda Park  11:00 AM  Bute A7 vs A12Georgia FC 00 Girls Elite - ATH B/C EAST 0 vs.TopHat-18 White - ATH B/C EAST4
 14967  Concorde Ashford Dunwoody  11:30 AM  1 A4 vs A9Concorde Fire Black - ATH B/C EAST 0 vs.Macon SC Select - ATH B/C EAST2
 14924  Scott Hudgens Park  01:00 PM  6 A2 vs A8Atlanta Fire United Gold East - ATH B/C EAST 4 vs.Lanier Sharks 99/00 - ATH B/C EAST0
 14953  Holland Sports Complex  03:00 PM  4 A1 vs A10Athens United 00 Gold - ATH B/C EAST 6 vs.Roswell Santos Red - ATH B/C EAST0

Bracket - Saturday, October 06, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14927  Grimes Bridge  10:45 AM  2 A10 vs A11Roswell Santos Red - ATH B/C EAST 0 vs.RYSA Revolution - ATH B/C EAST4
 14930  Wade Walker Park  11:00 AM  10 A6 vs A1DDYSC 00 Wolves Gold - ATH B/C EAST 0 vs.Athens United 00 Gold - ATH B/C EAST3
 14928  Allen Creek  12:30 PM  1 A8 vs A4Lanier Sharks 99/00 - ATH B/C EAST 1 vs.Concorde Fire Black - ATH B/C EAST5
 14932  MSC  04:00 PM  2 A9 vs A3Macon SC Select - ATH B/C EAST 2 vs.Augusta Arsenal 00 Gold - ATH B/C EAST2
 14931  Bethesda Park  04:45 PM  Bute A7 vs A5Georgia FC 00 Girls Elite - ATH B/C EAST 0 vs.Concorde Fire North White - ATH B/C EAST1

Bracket - Sunday, October 07, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14969  Concorde Ashford Dunwoody  12:30 PM  1 A5 vs A8Concorde Fire North White - ATH B/C EAST 0 vs.Lanier Sharks 99/00 - ATH B/C EAST1
 14926  Wade Walker Park  04:30 PM  10 A6 vs A4DDYSC 00 Wolves Gold - ATH B/C EAST 1 vs.Concorde Fire Black - ATH B/C EAST4
 14964  Tophat Soccer Club  05:00 PM  1 A12 vs A1TopHat-18 White - ATH B/C EAST 0 vs.Athens United 00 Gold - ATH B/C EAST1

Bracket - Saturday, October 13, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14935  Bethesda Park  09:45 AM  Park A7 vs A1Georgia FC 00 Girls Elite - ATH B/C EAST 1 vs.Athens United 00 Gold - ATH B/C EAST2
 14936  Johns Creek UMC  02:00 PM  1 A5 vs A9Concorde Fire North White - ATH B/C EAST 0 vs.Macon SC Select - ATH B/C EAST5
 14939  Concorde Ashford Dunwoody  03:00 PM  1 A4 vs A10Concorde Fire Black - ATH B/C EAST 5 vs.Roswell Santos Red - ATH B/C EAST0

Bracket - Saturday, October 20, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14940  Holland Sports Complex  09:00 AM  4 A1 vs A8Athens United 00 Gold - ATH B/C EAST 4 vs.Lanier Sharks 99/00 - ATH B/C EAST1
 14945  RYSA  12:30 PM  Fou A11 vs A5RYSA Revolution - ATH B/C EAST 3 vs.Concorde Fire North White - ATH B/C EAST3
 14941  Tophat Soccer Club  03:00 PM  2 A12 vs A4TopHat-18 White - ATH B/C EAST 3 vs.Concorde Fire Black - ATH B/C EAST1
 14944  Grimes Bridge  04:00 PM  1 A10 vs A6Roswell Santos Red - ATH B/C EAST 0 vs.DDYSC 00 Wolves Gold - ATH B/C EAST1
 14943  Gary Pirkle  04:00 PM  1 A2 vs A3Atlanta Fire United Gold East - ATH B/C EAST 1 vs.Augusta Arsenal 00 Gold - ATH B/C EAST1

Bracket - Sunday, October 21, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14946  MSC  01:30 PM  1 A9 vs A1Macon SC Select - ATH B/C EAST 3 vs.Athens United 00 Gold - ATH B/C EAST1
 14965  Scott Hudgens Park  04:00 PM  2 A2 vs A11Atlanta Fire United Gold East - ATH B/C EAST 3 vs.RYSA Revolution - ATH B/C EAST1

Bracket - Saturday, October 27, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14950  Augusta Soccer Park  10:00 AM  1 A3 vs A4Augusta Arsenal 00 Gold - ATH B/C EAST 1 vs.Concorde Fire Black - ATH B/C EAST0
 14951  RYSA  11:00 AM  Fou A11 vs A7RYSA Revolution - ATH B/C EAST 3 vs.Georgia FC 00 Girls Elite - ATH B/C EAST4
 14949  Grimes Bridge  02:00 PM  1 A10 vs A8Roswell Santos Red - ATH B/C EAST 1 vs.Lanier Sharks 99/00 - ATH B/C EAST7
 14948  Tophat Soccer Club  02:00 PM  2 A12 vs A6TopHat-18 White - ATH B/C EAST 3 vs.DDYSC 00 Wolves Gold - ATH B/C EAST1
 14947  Scott Hudgens Park  03:00 PM  2 A2 vs A5Atlanta Fire United Gold East - ATH B/C EAST 4 vs.Concorde Fire North White - ATH B/C EAST0

Bracket - Sunday, October 28, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14937  TBD Athena   --    --  A8 vs A6Lanier Sharks 99/00 - ATH B/C EAST 5 vs.DDYSC 00 Wolves Gold - ATH B/C EAST0
 14938  RYSA  02:30 PM  Fou A11 vs A3RYSA Revolution - ATH B/C EAST 0 vs.Augusta Arsenal 00 Gold - ATH B/C EAST1
 14942  MSC  03:45 PM  1 A9 vs A7Macon SC Select - ATH B/C EAST 5 vs.Georgia FC 00 Girls Elite - ATH B/C EAST0
 14916  Concorde Ridgeview  05:30 PM  1 A4 vs A1Concorde Fire Black - ATH B/C EAST 4 vs.Athens United 00 Gold - ATH B/C EAST2

Bracket - Saturday, November 03, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14957  Allen Creek  10:45 AM  3 A8 vs A12Lanier Sharks 99/00 - ATH B/C EAST 1 vs.TopHat-18 White - ATH B/C EAST3
 14955  Augusta Soccer Park  12:00 PM  1 A3 vs A6Augusta Arsenal 00 Gold - ATH B/C EAST 1 vs.DDYSC 00 Wolves Gold - ATH B/C EAST0
 14956  RYSA  12:30 PM  Fou A11 vs A9RYSA Revolution - ATH B/C EAST 2 vs.Macon SC Select - ATH B/C EAST2
 14954  Concorde Ridgeview  12:45 PM  1 A4 vs A5Concorde Fire Black - ATH B/C EAST 0 vs.Concorde Fire North White - ATH B/C EAST0
 14952  Bethesda Park  04:45 PM  Bute A7 vs A2Georgia FC 00 Girls Elite - ATH B/C EAST 0 vs.Atlanta Fire United Gold East - ATH B/C EAST5

Bracket - Sunday, November 04, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14913  RYSA  01:00 PM  Fou A11 vs A6RYSA Revolution - ATH B/C EAST 2 vs.DDYSC 00 Wolves Gold - ATH B/C EAST1
 14960  Scott Hudgens Park  03:00 PM  1 A2 vs A9Atlanta Fire United Gold East - ATH B/C EAST 1 vs.Macon SC Select - ATH B/C EAST0

Bracket - Saturday, November 10, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14961  Holland Sports Complex  11:00 AM  4 A1 vs A11Athens United 00 Gold - ATH B/C EAST 4 vs.RYSA Revolution - ATH B/C EAST0
 14962  Augusta Soccer Park  12:00 PM  7 A3 vs A8Augusta Arsenal 00 Gold - ATH B/C EAST 4F vs.Lanier Sharks 99/00 - ATH B/C EAST
Forfeited Game
0
 14958  Concorde Ridgeview  01:45 PM  1 A4 vs A7Concorde Fire Black - ATH B/C EAST 2 vs.Georgia FC 00 Girls Elite - ATH B/C EAST1
 14963  Johns Creek UMC  02:15 PM  1 A5 vs A6Concorde Fire North White - ATH B/C EAST 0 vs.DDYSC 00 Wolves Gold - ATH B/C EAST0
 14959  Tophat Soccer Club  03:00 PM  2 A12 vs A10TopHat-18 White - ATH B/C EAST 1 vs.Roswell Santos Red - ATH B/C EAST1






Affinity Sports Copyright 2013, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.